Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Czy uszkodzony czujnik abs ma wpływ na to że lekkie wcisnięcie hamulca powoduje włączenie się abs?Później przy drugim wcisnięciu hamulca pedał jest twardy i słabo hamuje?
Odpowiedz




Tak moze tak byc. Mialem kiedys taki przypadek w chewrolecie ze czujnik wskazywal bledna ilosc obrotow i hamujac auto strasznie zabkowaloa z racji wlaczania sie absu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
(30-10-2015, 18:20)-chudy- napisał(a): Czy uszkodzony czujnik abs ma wpływ na to że lekkie wcisnięcie hamulca powoduje włączenie się abs?Później przy drugim wcisnięciu hamulca pedał jest twardy i słabo hamuje?

Wymień go szybko, bo jak w jeździe w korku jak ci włączy ABS to wywalisz skacząc jak żabka w poprzedzający samochód
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Zdarza się w moim samochodzie czasem, że natychmiast po uruchomieniu silnik dosłownie na pół sekundy skacze na wysokie obroty i dopiero potem wraca do tych swoich ok. 800 obr. Nawet nie dotykam w tym czasie pedału gazu. Wszystko w samochodzie jest sprawne. Zdarza się to rzadko, ale ostatnio ze dwa-trzy razy w jednym tygodniu, więc zacznę się przyglądać.

Macie jakieś pomysły co to by mogło być?
Odpowiedz
u mnie tak było jak czujnik temperatury swirował
Odpowiedz
(31-10-2015, 14:28)mati667 napisał(a): u mnie tak było jak czujnik temperatury swirował

Eee... temperatury czego? Smile
Odpowiedz




(31-10-2015, 15:30)Czerwony napisał(a):
(31-10-2015, 14:28)mati667 napisał(a): u mnie tak było jak czujnik temperatury swirował

Eee... temperatury czego? Smile

Kolego wymień siwy czujnik płyny chlodniczego dwu pinowy pod vakum i bedzie pan zadowolony
Odpowiedz
czujnik temperatury płynu chłodzącego g62
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=2655 tu masz opisane co i jak
Odpowiedz
ok. dzięki za radę.

Tutaj pojawia się wątpliwość: wskazania temperatury są poprawne, nic nie wariuje, nie skacze. Nie ma innych objawów które by potwierdzały, że to jest to.
Odpowiedz
najlepiej podepnij pod vaga i bedzie wiadomo u mnie poza gazowaniem po odpaleniu temperatura była poprawna nie skakała na wskaźniku
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 07 1.9TDI-Stuki w zawieszeniu. Pytania Dawidos01111 24 9,496 17-12-2016, 07:56
Ostatni post: tdgums
  Nowy samochód, nowe pytania skimir 8 4,942 17-09-2016, 23:00
Ostatni post: wesol
  Uszczelka pod głowicą - inne niż SGA - pytania marecki_name 22 13,998 22-03-2014, 14:28
Ostatni post: kaskader

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości