Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pytanie , czy pękł kiedyś komuś metalowy łącznik pedału sprzęgła z pompką ? Wlasnie dziś mi to pękło i nie moglem dość co sie stało z pedałem bo wszystko poza pompką miałem zakladane nowe w czerwcu. Wczołgałem sie pod pedaly i w lustereczku zobaczylem ze główka metalowego łącznika siedzi w pedale...
Da sie to wymontować ? Czy trzeba całą pompke wyciągać ? Zespawałbym to tigiem ... Tongue
dlaczego mój seat nie przekracza 160km/h może ktoś z was miał taki przypadek wcześniej było książkowo sterownik nie zgłasza błędów
Zrob logi zaloz temat bedziemy myslec
ok jak znajdę chwile to zrobię dzięki
Panowie mam dość specyficzny problem z elektryką w Passacie B5, dokładnie chodzi o szyby, po dłuższym postoju, lub po odpięciu i ponownym podłączeniu akumulatora działają przez jakieś +- 10 minut, po czym jakby odcinało prąd, i brak reakcji na jakikolwiek przycisk od nich. Spotkaliście sie z czymś podobnym ?
Krótko mówiąc nie działają elektryczne szyby, chyba że odepniemy i podłączymy akumulator to wtedy chwile działają a potem brak reakcji.
Nie wiem czy to czasem nie w Passatach jak masz niedrożne odpływy to potrafi się "zmoczyć" moduł komfortu?
Mam Passka b5 kiedyś o tym czytałem na jednym forum.
Jeśli wprowadzam Cię w błąd, to mnie pewnie ktoś za chwilę poprawi.

Wyjmij akumulator i odkurzaczem zbierz liście spod niego. Weź długi kijek typu długopis (grubość) i delikatnie przepchaj gumę pod akumulatorem zabezpieczającą odpływ. No i przede wszystkim sprawdź czy masz mokry dywan w aucie, tylko jak się rozmrozi np. po dłużsej jeździe.

cytat z innego forum - moduł komfortu znajduje się centralnie na środku pod nogami kierowcy.Musisz wyjąć znajdujacy się po lewej stronie plastikowe poarcie na nogi/kluczyk nasadowy10-tka,wyjąć listwę plastikową przy progu/na trzy zatrzaski ichyba to wszystko

albo prościej - zdejmij boczek i sprawdź sterowanie jeśli i inne przełączniki w innych drzwiach nie fukają.
znam ten problem, miałem kiedyś paska b5 i wlała mi się kiedyś woda przez niedrożne odpływy w podszybiu pod akumulatorem i robiło się zwarcie w module i auto samoczynni się otwierało a do tego otwierało wszystkie szyby Smile pamiętam jak pierwszy raz to się stało jakże byłem zdziwiony gdy wracając z zakupów ujrzałem auto na parkingu z otwartmi wszystkimi oknami Big Grin na szczęście nic nie zginęło
Pytanie o słupki akumulatora.

Jeden słupek akumulatora (-) mam uszkodzony (przetopiony) na bocznej jego ściance. Czy bedzie mozna nadlac ten slupek? Czy juz tylko wymiana akumulatora? Miał już ktoś taką przypadłość? Jak temu zaradzić.
(14-02-2017 20:18)mosfer napisał(a): [ -> ]Pytanie o słupki akumulatora.

Jeden słupek akumulatora (-) mam uszkodzony (przetopiony) na bocznej jego ściance. Czy bedzie mozna nadlac ten slupek? Czy juz tylko wymiana akumulatora? Miał już ktoś taką przypadłość? Jak temu zaradzić.
Jeśli tylko ta część wystająca słupka jest uszkodzona to można to nadlać ołowiem. Ja mam styki akumulatora posmarowane wazeliną techniczną (do połączeń elektrycznych) jak również klemy. Zapobiega to śniedzeniu/utlenianiu (nalotom) i poprawia połączenie elektryczne klem z akumulatorem.
Witam. Czy radio 5000 na kasety w Galaxy da się bez problemu zamienić na wersje z CD? Szwagrowi padło i muszę mu znaleźć coś nowego
Przekierowanie