Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dla potomnych 20 mmSmile
Cześć, rozwaliłem tylną szybę w klapie bagażnika. Klapę miałem z rocznika 2005. Czy szyba z rocznika 2003 będzie pasować?
(23-10-2022 20:34)darpik napisał(a): [ -> ]Cześć, rozwaliłem tylną szybę w klapie bagażnika. Klapę miałem z rocznika 2005. Czy szyba z rocznika 2003 będzie pasować?
Będzie pasować.
klapa bagażnika z polifta do przelifta. Ktoś montował? podpasuje?
W czarnej biedronce miałem klapę z sharana z 2005 a biedronka była z 2001.
To nadal polift i polift. Ale mi się osobiście wydaje że pasować by pewnie pasowała ale czy bleda będzie pasować to już wątpię.
Witam, czy Sharana jest ciężko zagrzac, aby sie termostat otworzył i pompa wody  przemieliła cały obieg tak aby się dobrze odpowietrzyl układ. Dziś +5-7°C , obwodnica 35 km trasy, jednostajnie, sam w aucie, 5 bieg, 3000 obrotów jakoś tak. Temperatura w pożądku, w aucie ciepło, wskazówka od płynu na blacie pion, od temp.oleju też pion. Staje otwieram maskę, a wąż dolny od chłodnicy zimny, wiatraki się kręcą od klimy. Pisze bo wymieniłem mała pompkę obiegową, dolałem płynu i w  sumie niewiem czy jest ok?
Temperatura jak doszła do pionu to stoi i nie rośnie. Czy przy takich warunkach to norma, nie miałem okazji jechać dalej ale po 35 km myślałem że przemielił cały układ na "cieplo".
A dogrzewacz masz sprawny?
Pewnikiem nie .
Dogrzewacz właśnie zrobiony na git, dodałem do gościa co mi to robił od początku. Po 8 sezonach trochę kopcil po odpaleniu. Teraz jest git, aczkolwiek na stole piec śmiga jak ta lala, a na aucie raz idzie 20 minut na postoju, a raz cały cykl jak mam ustawione na pilocie 30/60 min, albo jak ma 90 na czynnikach (no wiadomo). Piec od razu zmieniłem na d5wz z hydronikaII. Wymieniłem te pompkę na podszybiu bo też hulała 8 sezonów prawie. Poczytałem trochę o plastikowym trujniku od zbiorniczka wyrow. , ale donszukalem sie tera w aucie że jak mam korek dokrecony na maxa do po odpięciu tego węzyka z dlawikiem to nawet z e sprężonego powietrza nie wywala korkiem ciśnienia. Cofie płyn do układu. A jak mocniej popuszcze korek to wyciska nadciśnienie jak wzrasta. Nie wiem czy korek do wymiany?
Ps. Przyznam się że jak to od nowości kupiłem, za mocno dokrecilem, a tam jest taki cyngiel na korku, chyba ogranicznik... no i poszedł.
Przekierowanie