Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Trzęsie kierownicą i całą budą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
nie do dwumasy nie zagladalem a co tam można zobaczyć trzeba skrzynie wyciągać czy jakoś tak sie da to ocenic.? tulejka tylna wahacza prawego zmieniona 2 koncowki kierownicze ale nie trw tylko kamoka takie mieli na miejscu i w zasadzie tyle. tak frez chyba możemy wykluczyć z tego co rozmawialismy. kurde muszę wjechać na kanal i na spokojnie przepatrzec chodzi o gumy stabilizatora czy san one chyba sa na sztywno kręcone? nie chcialbym wszystkiego odkrecac po kolei żeby sprawdzić czy dobre ale jak nie bede mial wyjscie to tak zrobie. a kolego wesol chcialbym pojechać na ten program ale przydalo by sie ten temat ogarnąć bo turbo bede wymieniał więc przegub drugi też przy okazji zmienie od audi. juz chyba z 5razy rozbieralem ta polos ale kosz bede i tak odkrecal to polos tez.
Ja bym przepatrzal jeszcze raz te przeguby wewnetrzne. Podmianka na inny nie jest mega kosztowna. Zanim zabierzesz sie za dwumas bo on tez moze powodowac takie drgawki. Poza tym jesli bedziesz celowal tez w okolice 170 koni to lepiej ten dwumas zmienic na jednomas i po sprawie. Dobrze ci radze bo chyba auta za dwa miesiace nie sprzedajesz co?
Tak jeszcze spytam ten lizak dolny- poduszke dolną skrzyni( łape) nie masz oberwanej?? Napewno nie bedzie przyczyna tych drgan ani gumy na stabilizatorze aniekoncowki drązka itd. JEsli dajesz pedal gazu w podloge i auto przyspiesza z drgawkami to musi to byc na ukladzie przeniesienie napedu czyli przeguby łozysko podpory, dwumas.
ok jutro zmienie ten przegub i zobacze bo i tak juz kupiłem go sa jednomasy do pd? nie szarpie przy takich mocach czytałem kiedys ze jednomasa sie nie nadaje nie znam sie na tym.
sam mam jednomas taki wstawiony valeo u siebie. Pare osob za moja namową juz pozakladalo do golfów takie jednomasy do 6 biegowych i lata bez problemu. Ile Tune Up zalozyl takich jednomas u siebie i auta ganiaja z mocami ponad 2xx koni i jakos sie nic nie krzaczy. Gadaja barany te ktore nie maja tego u siebie tylko wymyslaja coś i pitolą. Wszystko chodzi pieknie i cichutko.
Jednomas jest super i lepsze wrażenia masz z jazdy.Wink
Odrobine lzejszy jest taki zestaw i przy skrzynaich 6 boegowych i 5 biegowych. W razie tuningu tuner nie musi sie ciosac z ograniczaniem niuta z dolu. Do 6 biegowych mam sprawdzone ze wytrzymuje bez problemu 240 koni i 450 Nm. Przy 5 biegowych zaleznei od zastosowanego docisku i tarczy spokojnie ogarnia niut do 380-400 Nm.

Tu mysle ze u junaka problemem chyba bedzie raczej przegub i obym mial racje bo to jednak mniejsze koszta.
w zasadzie żadne koszty bo przegub juz jest w domu. rusza ta kierownica tylko na zakretach typu zmiana kierunku jazdy na skrzyzowaniu na wprost czy to 2 czy 3 i tsk dalej podczas dodawania gazu wogole nie rusza nią ani nie trzęsie autem. kolego wesol moglbym cie prosić o wykres z hamowni na pw który byś mi polecał chcialbym zrobić dobrze i oczywiście trwale dla auta ten program. w takim ukladzie jak padnie dwumas założymy jednomas i juz. jakiej firmy polecasz komplecik lub od czego podchodzi.
dobry tuner bedzie wiedzial co jak poprowadzic zwlaszcza ze mu powiesz ze ma nie koksowac za duzo z dolu. Do 6 biegowych jak juz pisalismy istnieje tylko i wylacznie zestaw od valeo.
wlasnie skończyłem wymianę przegubu powiem tak po krótkiej przejażdżce wyglada jakby na skrzyżowaniach ruszanie kierownoca znikło ale to musze kilka dni pojeździć zeby sie do tego przekonać jezeli chodzi o wibracje w predkosci powiem krótko sa nadal na 4 biegu pod górkę przy 100 km/h dodaje gazu a tu wibracje sie pojawiaja na kierownicy najbardziej i troszke na aucie ujme gazu przestaje mocno dokoksuje wibruje to chyba musi tak zostać zmienione oba przeguby wewnetrzne od audi łożysko podpory w koszu aluminiowym tylejki dobre poduszka pod skrzynią nie oberwana a dwumas jak zimny to stuka tak jakby sie wzięło dwie blaszki i pstrykalo jedna o drugą co jakiś czas. zauważyłem ze jak wcisne sprzęgło na zimnym to tak jakbym słyszał takie głuche narastanie i wyciszanie tak cykliczne narastanie cisza narastanie cisza..... jak puszcze to cicho. mógłbym kogos prosic o link tematu o jednomasie nie mogę znaleźć go jaka cena może program bym odlożył na przyszły rok a jednomas założył i w przyszłym roku do walić mocy od spodu bez ograniczeń jak w przypadku dwumasy a turbo założę od kolegi wesol narazie bez programu bo moje jest rozwalone juz. co radzicie?
Posprawdzaj jeszcze te poloski bo ja bym taki pewny nie byl.
o jednomasie pisane bylo chyba gdzies pokatnie. Przeszukaj tematy albo zerknij na forum golfa bo tam jest tego sporo. Teraz chyba troszke podrozal ten zestaw ale i tak jest duzo tanszy jak dwumas.
Przekierowanie