Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Trzęsie kierownicą i całą budą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wiesz co ja bylem u tego goscia osobiscie i bylem przy kompletnej rozbiorce moich polosi i skladaniu od nowa na nowych przeglubach pokazywal mi krok po kroku mierzyl itp ogolem gosc ok dziwi mnie twoje zdanie na jego temat
nie ma mozliwosci zakupienia przegubu wewnetrznego w oryginale luzb z GKN czyli lobro spidan. Nie ma i koniec. Te co ma na allegro ten gosc to widac ze sa sygnowane znaczkiem vw i audi czyli uzywki ale czy cos tam robione- watpie bo sie raczje nie da przy krzyzaku pomodzic z braku tak precyzyjnych maszyn bo obrabiania kuli.

Luz musi byc bo na sztywno tam nie siedzi przeciez ten przegub- poprostu nie wiesz o jaki luz sie rozchodzi a powtarzalem kilka razy. Przegub wewentrzny pasuje aod audi A4 6 i8 z silnikow tdi w tiptroniku 4x4

beny2002

Witam! Jako ze jestem nowy na forum to chce sie z wszystkimi serdecznie przywitac Smile
Mam podobny problem przy przyspieszaniu na 6 biegu od 100km/h w gore,czuc telepanie kierownica.Przeczytalem juz kiedys caly ten watek i wymienilem przegub wewnetrzy i zewnetrzny prawy ale nic to nie dalo.Dzis dopiero sie zalogowalem bo mialem troche czasu i przesledzilem temat jeszcze raz aby usunac ta usterke.Na dodatek przy zmianie opon na zimowe okazalo sie ze przednia lewa opna jest lekko zebrana od wewnetrznej strony.Na zimowkach po paru tys.km widze ze tez zaczyna zbierac wiec wina opony,felgi odpada.Mysle nad wymiana przegubu wewnetrznego lewego teraz tylko pytanie czy on moze powodowac zbieranie opony czy raczej nie..Jakie moga byc jescze przyczyny zbierania opony?dodam ze felgi wywazone.
Pozdrawiam!
to nie przegub a geometria auta.

beny2002

Dzieki za szybka reakcje ale zbieznosc sprawdzalem tydz.temu i byla ok.tak mi powiedzial mechanik.Wymienil gumy na wahaczu i posprawdzal luzy na poloskach ale powiedzial ze wszystko w normie.Sam juz niewiem co robic,czy wymienic lewe przeguby czy podjechac jeszcze raz na geometrie do innego warsztatu..
a felgi masz proste ja miałem w hondzie przy 120 w góre telepotanie sprawdziłem wszystko okazało sie krzywe felgi zmieniłem alusy wtedy i bam zdrowo prosciutko Smile
jak scina opony to geometria. Jedz do innego warsztatu. Wez wydruk i zapodaj na forum.
miarka w lape i niech zmierzy odleglosci kol przednich od tylnych z jednej strony i z drugiej bo jak Staszek tu sugeruje moze byc ze autko po strzale jakims i slao wyciagniete zawieszenie.
Panowie a na mechanizmie różnicowym chyba tak to sie nazywa są łożyska ? bo taki kolega dziś taka teze szczelił ? ze te moje problemy mogą byc od tego mechanizmu różnicowego
znaczy ten mechanizm jest w skrzyni biegów ? znaczy jak wymienie skrzynie biegów tzn razem z tym mechanizmem ? czy jest jakaś opcja by w łatwy sposób sprawdzić te łozyska ? bo mówił ze w jakims oplu odkręcił jedna klapke i miał ten mechanizm na wyciągniecie ręki
Przekierowanie