Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Trzęsie kierownicą i całą budą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie jestem taki pewny ich jakosci. Przed rokiem wyslalem do nich do regeneracji cala prawa polos z podpora, drgania znacznie sie zmniejszyly pozostaly glownie przy lekkim skrecie w prawo. Po pol roku zamowilem wiec u nich lewy przegub wewnetrzny. Nic to nie pomoglo. Teraz po roku drgania wrocily jeszcze nie sa tak silne jak przed wymiana ale juz mnie to zaczyna wkurzac. Znajomy wymienil mi ten regenerowany przegub wewnetrzny na uzywany oryginal. Po zdemontowaniu lewego przegubu z Motomaxu okazalo sie, ze sie rozlecial jak najtansza chinszczyzna. W miedzy czasie wymienilem kompletne sprzeglo z dwumasa liczac, ze moze wyeliminuje to te drgania. Wymienilem tez cale kola, tarcze, zaciski, klocki i zrobilem kompletne zawieszenie i uklad kierowniczy dgania jak byly tak sa Sad. Nie mam teraz kasy i czasu ruszac drugiej strony ale w lecie zobacze czy przegub wyglada tak samo jak ten lewy.
a mnie tak zapewniali ze jeszcz enie mili zadnej rekalamcji na te przeguby. Moze warto byś im zareklamowal. Ja bym si enie szczypał. Chcesz to im nawet napisz ze nawwet ja do tego reke przyłoze i wytłuszcze ten post tak ze napewno nie bedą mieli dobrej reklamy. Gadali mi ze ten przegum co go przerabiaja to jest z audi a8 4,2 V8 32V i 6,0 W12 quattro a te raczje i malo mocy i niutona nie mają. Mozliwe ze tylko tak kozaczą ze co to nie oni. Tez mialem u nich robic tą półoś podpory ale znalazlem goscia co to po gadce mozna bylo wywnioskowac ze wie co robi. Ja jeszcz emyslalem zeby cos zmdzić z inneogo auta ten przegub ale nie wiem czy suma sumarum nie wyjdzie ze te z motomaxa beda tansze. GKN sie troszke ceni a oni mimo to maja jeszcze na tym zysk wiec nie wiem z aile maja te przeguby od A8 ale wychodzi ze chyba maja jakas wtyke albo nie wiem z chin czy jak.
Boje sie, ze to wlasnie chinszczyzna ten kolega co mi wymienial na uzywke ten rozwalony wlasnie do chinskich porownal. Jak juz wymienie ta druga strone i bedzie poprawa to nie omieszkam wyslac. Jezeli nie do reklamacji to przynajmniej, zeby chociaz sie okreslili w temacie jakosci.
nieprecyzyjnie się wyraziłem.
mam nadzieję, że motomax sie nie zepsuli.
miałem na myśli to, że 2 razy korzystałem z ich usług w 2010 i jestem bardzo zadowolony.
panowie proponuje kupić używane przeguby wewnętrzne w oryginale od audi a6,a8 od rocznika bodajże 2004 z manualną skrzynią ,sa to przeguby dokładnie doważone ,wyprofilowane z odpowiedniego materiału , pasują do sharana,galaxa,alhambry i będzie po kłopocie.ja tak zrobiłem i wszelkie wibracje i trzęsawki znikneły .wg mnie nie ma sensu bawić się w jakieś chińskie zamienniki bądż regenerowane przez jakieś firmy,bo do końca nie rozwiązuje to problemu .następnie osłona przegubu wewnętrznego musi być odpowiednio zmontowana na półosi.przerabiałem to wiele razy i efekt murowany
bercik podaj dokladnie jakie to audi z jakim silnikiem bo to jest bardzo wazne. Ewentualnie kod przegubu bo powiem szczerze ze w sklepie mieli problemy ze znalezieniem odpowiedniego i mi pryznosili od tourana jako najbardziej podobny.
bodajże audi a6 3l diesel,3,2 benzyna na allegro sporo tego jest przerabiałem to z roku temu .na oko wygladaja tak samo jak do naszych sga .liczy się ilość frezów .byłem w kaliszu na pewnym szrocie i przyniósł mi całe półośie z przegubami wewnętrznymi i przekładałem same wewnętrzne i po zamontowaniu żadnych wibracji trzęśień itd poczułem wtedy naprawdę frajdę w jeżdżie sharanem
przegub wewnętrzny do sharana po 2000r przynajmniej do 1,8t ma nr 7m3 407 332 i taki tez u mnie był od nowości i wytrzymał 200tyś km i na 100% taki sam przegub pasuje do diesla ,i na 100% pasuje też przegub o nr 4B3 407 341B
kupiłem w motomaxie ten przegub , to nic innego jak zwykły przegub z audi (używany ) plus dospawana stopka ( ta z dziurami na 6 śrub ) z SGA . 1 godzina roboty dla tokarza ;-) wystarczy mieć używkę od audi + korpus z sga + tokarkę+ suwmiarkę i spawarkę ;-D . Mogę go odsprzedać bo go nie zakładałem wiec leży nie używany
Tak ale jak widac w audi byly praktycznie te same przeguby wewnetrzne. Z tym z eetka pokazuje ze tez nie wystepuja osobno tylko z cała półosią. Nie wiem czy motomax to stosuje przeguby używki ale jesli chodzi o wspawanie to sam tez moge tego sobie dokonać no i pewnie jest to przegub nie taki jak podawal kolega wyzej choc tez od audi. Mam gdzies dane jaki to przegub oni tamstosuja ale tez tak mi podawal ten gosc ze niech go xxxxx. Mi sie rozchodzi głównie oto by ten przegub był mocniejszy jak ten seryjny w naszych SGA.
robią z używki .Nawet nabijają inny numer dla zmylenia jest to numer z golf 2 golf 3 jetta ;-D Audi ma taki sam przegub tylko ok 2 cm niższy , dla tego trzeba dospawać ta podstawę
Przekierowanie