Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Trzęsie kierownicą i całą budą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie występuje ori w sprzedaży tylko zamienniki.
Pewne jest ta informacja że ori nie występują? Pytam, ponieważ wczoraj dzwoniłem do serwisu okolice Pń i koleś powiedział mi że na zamówienie jest dostępny ori i kosztuje 950zł Chyb że cenę podałspecjalnie taką żebym się odpier... Smile
Także kilka dni temu dzwoniłem do ASO za przegubem... cena kosmos ok. 970zł Angry ale kupiłem jak doradzacie od audi a6 - w sumie całą półoś za 120zł w bdb. stanie... zmieniłem przegub i drgania przeszły ale jeszcze nie było to to ma być... wku...m się na maxa Dodgy koła kilka razy wyważane ( u każdego z 6 wulkanizatorów w mieście ) i niby były ok. Pojechałem 20km do gościa co 1.5 roku ma sprawdza wyważarki... i co wyszło - 2 opony miały lekkie bicie więc poszły na tył, 2 felgi stalowe do małego prostowania... ale co najważniejsze, jak zobaczył w jak róznych miejscach były ponabijane poprzednie odważniki to się za głowę złapał Angry zrobił tak jak powinno być i " włala " - wszystko przeszło Rolleyes chyba zadzwonie do Putina żeby wpadł ze swoimi chłopakami do kilku wulkanizatorów za gównianą robotę Sleepy
Też to przerabiałem, kilku wyważało,ale chyba tak uparcie żeby tylko wyważyć, aż w końcu trafiłem do gościa i znalazł przednią oponę, która wyleciała całkowicie z auta, w zamian przyszła sprawna i odnotowałem sukces ☺ Tak uparcie to i kwadrat można wyważyć,ale nie oto nam chodzi.
(11-06-2015 10:56)wesol napisał(a): [ -> ]Nie występuje ori w sprzedaży tylko zamienniki.

Ok, dzięki. To trochę wyjaśnia.
Co jest nie tak w nowym zamienniku?
950 za przegub to dla tego ze cale poloski czyli przegub zewn i wewn i patyk je laczacy mozna wyhaczyć za wlansie okolo kafla w aso. W sklepach motoryzacyjnych mozna dostac cale poloski za 750 zl i taka cene dostalem u moich chlopakow ze sklepu ale trzeba zdac stare poloski. Najtaniej jak udalo mi sie namieryc to bylo chyba 670 zl za poloske ori. Rozkompletowac polos i sprzedac na czesci i jak na allegro ktos tam sprzedawal za 500 zl sam przegub to i ja moge wystawic. Zamienniki sa kiblowate po po pierwsze material z jakich sa wykonane nei jest tak twardy jak ori poza tym precyzja wykonania tych najslabszych zamiennikow poprostu powala na kolana. Odrazu po zalozeniu telepie jeszcze gorzej jak przed wymianą.

Sam tez zakupilem jzu 3 sztuki od audi czy tam vw tak jak juz pisalem phaetona za w sumieniewielkie pieniadze bo cos kolo 50-60 zl za poloski a od phaetona dalem chyba ze 120 ale ta podpaswowala cala tylko trzeba przelozyc pierscien abs. Rozebralem takich przegubow juz tyle ze szkoda gadac jeszcze łapy mam brudne od smaru bo domyc nie moge. Te od audi itd to po rozebraniu nie nosza zadnego sladu zużycia tak jak pisalem bo automat nie przeciaza tak polosiek no i naped 4x4 troszke odciaza przednia oś.
Dzięki za oświecenie. Jak dotąd nie miałem w tym zakresie większej awarii, tylko pojedyncze przeguby do wymiany (raz wewnętrzny, raz zewnętrzny - dla równowagi), więc nie były to wielkie koszty i nie myślałem nawet o używkach. Wydanie kilku stówek co prawda nie cieszy, ale można to jakoś znieść, jeżeli nie zdarza się zbyt często. No i spokój też się dostaje przy zakupie części nowych, choćby zamienników.

Bezawaryjności!
(11-06-2015 17:27)wesol napisał(a): [ -> ]950 za przegub to dla tego ze cale poloski czyli przegub zewn i wewn i patyk je laczacy mozna wyhaczyć za wlansie okolo kafla w aso. W sklepach motoryzacyjnych mozna dostac cale poloski za 750 zl i taka cene dostalem u moich chlopakow ze sklepu ale trzeba zdac stare poloski. Najtaniej jak udalo mi sie namieryc to bylo chyba 670 zl za poloske ori. Rozkompletowac polos i sprzedac na czesci i jak na allegro ktos tam sprzedawal za 500 zl sam przegub to i ja moge wystawic. Zamienniki sa kiblowate po po pierwsze material z jakich sa wykonane nei jest tak twardy jak ori poza tym precyzja wykonania tych najslabszych zamiennikow poprostu powala na kolana. Odrazu po zalozeniu telepie jeszcze gorzej jak przed wymianą.

Sam tez zakupilem jzu 3 sztuki od audi czy tam vw tak jak juz pisalem phaetona za w sumieniewielkie pieniadze bo cos kolo 50-60 zl za poloski a od phaetona dalem chyba ze 120 ale ta podpaswowala cala tylko trzeba przelozyc pierscien abs. Rozebralem takich przegubow juz tyle ze szkoda gadac jeszcze łapy mam brudne od smaru bo domyc nie moge. Te od audi itd to po rozebraniu nie nosza zadnego sladu zużycia tak jak pisalem bo automat nie przeciaza tak polosiek no i naped 4x4 troszke odciaza przednia oś.

Sam przegub kosztuje u " LELLEK OPOLE " 970zł, z półośka 2150 zł... Wink dzwoniłem więc wiem dokładnie...
Na telefon?? Wybacz ale tu na miejscu mam Seat Synówka. i tam wlascicielem jest moj kolega z czasów podstawówkowych Szymon Synówka i rozmawialem znim co i jak i powiedzial mi ze tak jak nie wystepuja przeguby wewnetrzne normalnei na rynku w sklepach motoryzacyjnych z oryginalu tak tez i w aso nie wystepuja. TO ze soebie ktos rozbierze cala polos i sprzeda naczesci to inna sprawa. Teraz nie pamietam dokladnie (bo cena i tak powalal na kolana) ale w tym seacie cala półoś kosztowala by mnie cos kolo 1200 zl co jest absurdem cenowym dla mnie. Na allegro chyba dowch ludzi sprzedaje albo sprzedawalo ori przeguby wewn w cenie cos kolo 500 zl. Tyle ze naprawde idz do jakiejsc hurtowni czy sklepu motoryzacyjnego i ci powiedza ze nie ma takiej czesci na skladzie w zadnym glownym magazynie. Nr czesci to 7m3498103. Beda tylko zamienniki z harta za okolo 250 zl i jakies tam jeszcze inne marki ze tak powiem nieciekawe. Sygnowane GKN'em nie znajdziesz osobno w zadnym sklepie. Za to cale polosie tak jak pisalem w cenie okolo 700 zl mozna wyhaczyć i tez jak rozkompletuje to sprzedam na czesci np po 450 przeguby i patyk jeszcze zostanie to sobie jeszcze zarobie. Chesz to ci sprzedam takowe czesci osobno w tej monecie.
Wesoł zamówiłem od Piterka podporę półosi prawą ☺ zobaczymy co to jest warte. U mnie siedzi GSP więc trochę mnie to niepokoi. A w lipcu lete na HR więc trochę tam jest pod górkę,a nie chciałbym usłyszeć hrupp... ☺
Przekierowanie