Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Trzęsie kierownicą i całą budą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No jak chcesz badać luz na przegubie ręką to ja nie widzę tego. Ręką chcesz wybadac luz 0.5 mm?
Był zdemontowany i nie było widać oznak zużycia... nowy leżał obok i poszedł do oddania
chociaż wiesz gdzie szukac tego luzu w tych przegubach?? czym sie charakteryzuje ten dobry a ten juz wypracowany. Tak jak pisalem wczesniej luz jest naprawde niewielki i juz telepie budą.
Ten luz sprawdzał mi koleś który pracował kilka lat tylko przy samochodach grupy VAG... Więc raczej pojecie musi mieć... jak wcześniej pisałem - luz był minimalny jak w nowym przegubie... dziwi mnie jeszcze to że czasami te drgania są większe a czasami mniejsze
Właśnie wróciłem z garażu i " sprawdzałem " tez przegub wewnętrzny... jest odczuwalny minimalny luz " góra - dół " jak ruszałem półosią od strony koła. Po twoim poście Wesol, tak myślę czy aby ten nowy który wcześniej miałem zakładać, nie był czasem jakiś ferelny bo też miał taki sam luz jak ten co jest w aucie ?
reka to sobie mozesz kury macac jak chesz sobie srawdzac tak przegub to ci odrazu mowilem ze to nie jest badanie przegubu. No mozna owszem stweirdzic ze przegub ma stan agonalny ale nie mow mi ze tu ktos sprawdzal macajac przegub czy jest dobry czy zly. Na jednuym zlocie pokazywalem chlopaka luz na tym krzyzaku jak dobrze pamietam. I suwmiarka mozna sobie pomierzyc tą czec gdzie te talerzyki sie kiwaja to jak jest wytarte tak 0.3 mm to juz beda drgania.
Ten mechanik twoj kolega to ja nie wiem kim jest i co robi i dla mnie to moze nawet to sprawdzac nawet sam putin. Wazne by wiedzial co i jak. Jak myslisz czemu z zamiennikow te przeguby albo dorazu powoduja drgania albo po miesiacu juz masz po przegubie. Z czego to wynika. Precyzja kolego precyzja do diesiatek czy setek czesci milimetra.
Kur nie muszę macać Big Grin mam żonę od tego Tongue
Nie pisałem że ktoś sprawdzał przegub " macając go " - chyba masz jakieś nocne braki... Blush wcześniej były oba wyjęte i właśnie miały taki sam luz na tych talerzykach co piszesz... a dziś złapałem półoś i jest luz " góra - dół " - nie wiem czy tak powinno być - osiowo nie wyczułem... ( wiem wiem suwmiarka Smile )
Tak czy siak trzeba będzie zamówić ori a nie jakiś zamiennik dobrej firmy ( nie wiem jaki tamten był firmy )
Koledzy, czy ktoś przymierzał się do przegubów od nowego sharana DSG oznaczenie 7N... ?
Z tego co wiem to przegub zewnętrzny jest ten sam, natomiast mam problem z doproszeniem się o pomiar przegubu wewnętrznego i określenie ilości zębów na krzyżaku.
Czy ktoś już podchodził do tego tematu ?
witam mam podobny problem otóż wymieniłem juz przegub wewnętrzny od audi lewy a na prawą strone zostawilem lewy oryginal w ktorego miejsce założyłem od audi. łożysko podpory 6307 założone a auto wibruje dalej kupilem kolejny przegub od audi jeszcze nie założyłem myślę co to może byc dzieje się tak stoje na skrzyzowaniu np ruszam w lewo nie dajac wcale dużo gazu a kierownica chce mi wyskoczyć z rąk wykonuje pewien jednakowy ruch prawo lewo aż do momentu powiedział bym wyprostowania kół później ustaje i powracają wibracje ponad 120 juz mi rece opodaja do tych wibracji co radzicie sprawdzić.
itam mam podobny problem otóż wymieniłem juz przegub wewnętrzny od audi lewy a na prawą strone zostawilem lewy oryginal w ktorego miejsce założyłem od audi. łożysko podpory 6307 założone a auto wibruje dalej kupilem kolejny przegub od audi jeszcze nie założyłem myślę co to może byc dzieje się tak stoje na skrzyzowaniu np ruszam w lewo nie dajac wcale dużo gazu a kierownica chce mi wyskoczyć z rąk wykonuje pewien jednakowy ruch prawo lewo aż do momentu powiedział bym wyprostowania kół później ustaje i powracają wibracje ponad 120 juz mi rece opodaja do tych wibracji co radzicie sprawdzić.
Przypomnij co tam wymieniales poza tymi przegubami oraz lozyskiem podpory. Pamietam ze z fotek wielofrezu na poporze to wnioskowac mozna bylo ze jest w super stanie. Do dwumasy zagladaleś? Gumy na sankach i na wahaczach sprawdzaleś??
Przekierowanie