Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dowolny kabel kkl do vagow na port com. Nie może być na USB. Program vds pro działa pod dosem a tam nie ma USB w obsłudze. Kable i wszelkie peryferia nie instaluje się. Jest tylko program do obsługi jak właśnie vds pro. Prędkości przesyłu danych nie są duże na tym porcie ale tu nie chodzi o to.
(23-09-2016 10:24)Rysiekkk napisał(a): [ -> ]ehh aż tak lewy nie jestem Wink

przerobiłem wszelkie możliwe ustawienia + zaglądałem do ustawień COM`ów w biosie... ni hu hu

przytargałem nawet kompa stacjonarnego - to samo...

albo kabel kupiłem strzelony (nowy od viakena) albo z moim modułem komfortu nie chcę się skomunikować albo nie wiem co Huh

No i jak poradził sobie ??
nie poradził

co kilka miesięcy, jak sobie przypomnę, wracam do tematu Wink

Mam moduł komfortu 7M3 962 258 AD.
"Komfortowe" kierunki zrobiłem.

VDS-PRO nie udało mi się nigdy nawiązać połączenia Undecided
Napisz konkrety co i jak robić oraz czy z czym innym ci się łączy.
Widzę iż uparcie twierdzić że masz moduł komfortu a ja nadal myślę iż masz moduł centralnej elektryki tak jak ja czyli łączymy się na kanał 09 a nie kanał komfortu.
Napisz czy patrzyłeś chociaż na filmik Jak nie to popatrz co i jak masz ustawić i gdzie wchodzić. Filmik kliknij
Ja mam moduł centralnej elektryki 7M3 962 258 BB i tylko różnią się ostatnimi literkami więc raczej nie możliwe być ty miał moduł komfortu o tych samych numerach co ja moduł centralnej elektryki. Do tej pory nie napisałeś z którym kanałem chcesz się połączyć tylko ciągle piszesz o module komfortu.
są wgl sharany z modułem komfortu? Lub gdy go nie ma da się takowy dołożyć?
(26-09-2016 13:28)Rysiekkk napisał(a): [ -> ]Mam moduł komfortu 7M3 962 258 AD.
"Komfortowe" kierunki zrobiłem.

Teraz mam pewność że ty nie masz modułu komfortu tylko centr. Elektr. https://www.sgaf.de/content/komfortblink...ten-253240
Zatem kanał tylko i wyłącznie 09
(26-09-2016 16:33)lobuzbodzio napisał(a): [ -> ]Napisz konkrety co i jak robić oraz czy z czym innym ci się łączy.
Widzę iż uparcie twierdzić że masz moduł komfortu a ja nadal myślę iż masz moduł centralnej elektryki tak jak ja czyli łączymy się na kanał 09 a nie kanał komfortu.
Napisz czy patrzyłeś chociaż na filmik Jak nie to popatrz co i jak masz ustawić i gdzie wchodzić. Filmik kliknij
Ja mam moduł centralnej elektryki 7M3 962 258 BB i tylko różnią się ostatnimi literkami więc raczej nie możliwe być ty miał moduł komfortu o tych samych numerach co ja moduł centralnej elektryki. Do tej pory nie napisałeś z którym kanałem chcesz się połączyć tylko ciągle piszesz o module komfortu.
Ello,
napisałem widać mało przejrzyście Wink

OK będąc precyzyjnym - mam moduł centralnej elektryki o oznaczeniu7M3 962 258 AD. Zwał jak zwał.

TAK oglądałem ten i inne filmiki.
Czytałem opisy na różnych forach.

Przytargałem do auta komputer stacjonarny.
Później laptopa Dell D630.

Mam kabel na "COM`a" rs232 (od viakena).
Zassałem, wypaliłem, odpaliłem VDS-PRO.

Zapłon w aucie był włączony.
Usiłowałem połączyć się z kanałem 09.

Próbowałem wszystkie porty i wszystkie prędkości.

Nie udało się nigdy nawiązać połączenia Sad
No to w takim układzie pozostaje poszukać w okolicy kogoś kto ma kabelek na com-a i sprawdzić czy wina leży po stronie twojego kabla z viakena może on działa tylko z programem VCDS.

Dziś nie doszedł mój nowy nabytek zatem jutro sprawdzę czy mój kabelek chodzi z VDS-pro i dam ci znać.

ps. Jak możesz to podepnij pod vag-com i sprawdź czy problem z połączeniem ma tylko VDS-Pro czy również Vag-com
Nie wiemy jak to tam kolega podpinal. Pamiętać trzeba ze o ile ustawienia portów com w emulowanym można sobie zmieniać i mieszać tak w kompie gdzie mamy np dwa takie porty to są one fizyczne i tam port jest przypisany juz przez producenta komputera. Czyli np w stacjonarze mamy np górny port com 1 a dolny com2. Takie tez trzeba ustawić w programie. Poza tym niektóre programy i sprzęty smigaja tylko na wybranych portach. Kto się bawił telefonami starszymi gdzie nie było jeszcze USB to wie o czym mówię.
Kabla od viakena raczej też nie kupił za 2000 zł wiec nie będzie to vcds.
Vds pro śmiga na kablach wylutowanych na tzw pająka z części za jakieś 3 zł wiec jeśli kabel sprawny to problem musi leżeć gdzieś indziej.
Osobiście to domykane szyb wydaje mi się niepotrzebne i w touranie tego nie używam. Żeby za to zapłacić choć ze 20 zł to trzeba by mnie długo namawiać. Ale to już sprawa indywidualna.
SUKCESS!!


Udało się za pierwszy razem zakodować otwieranie i domykanie szyb, szyberdachu z pilota.
Z dzwiękiem zamknięcia auta też nie było problemu! Jeśli ktoś ma spis jakis fajnych kodowań to bym poprosiłBig Grin
Przekierowanie