Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A ty masz moduł komfortu czy oby nie przypadkiem moduł centralnej elektryki tzn 09 Jeżeli vag ci nie łączy się z o ile dobrze pamiętam 46 moduł komfortu to masz moduł centralnej elektryki tzn 09 jak na podanym filmie u mnie.
czyi VCDS 12.12 z kabelkiem USB nic nie zdziałam?
Dokładnie, dziś u mnie będzie sharan z Wrocławia bo też ma vcds i pupa tylko kabel na com (RS232) i vds_pro
zastanawiam się nad tą metodą, co wy na to ?
https://www.sgaf.de/content/vds-pro-wind...ter-323757
Kabel kupić za ok 30zł chiński polski 45zł.
Kompa stacjonarnego pewnie masz i tyle dumania
Pisał kolega
(22-03-2015 16:33)skimir napisał(a): [ -> ]Tylko, że protokół to jedno a oprogramowanie to drugie. Odczyt to jedno a zapis to drugie. Odczytywanie jest proste - musisz nasłuchiwać linie w porcie RS zapisać to co słyszysz w pamięci komputera a następnie zinterpretować - jeśli "słownik" nie jest szyfrowany to sprawa prosta. Nasłuch jest prosty bo słuchasz wszystkiego.
Z zapisem gorzej - komp. musi wysłać pewną sekwencję do portu COM. Jeśli komendy są znane to połowa sukcesu. Gorzej z tym, że do wysłania jakiejś sekwencji potrzebujesz użyć nazwijmy to poleceń protokołu RS, które w windowsie zostały wyłączone.

A ty potem będziesz pisał hmm uwaliłem bo...
Zatem chyba warto dać te 45zł i mieć św. spokój a nie problem na głowie
Ile razy musi być napisane że się nie da no ale cóż może będziesz pierwszy na mecie.
Ja wolę sprawdzone rozwiązania niż naprawiać bo nie poszło.
Problem w tym że właśnie nie posiadam kompa stacjonarnego ani w żadnym lapku portu szeregowego. Zakup laptopa i kabla do zmiany jednej pierdoły to moim zdaniem będzie już przerost formy nad treścią.
(23-09-2016 13:03)lobuzbodzio napisał(a): [ -> ]Dokładnie, dziś u mnie będzie sharan z Wrocławia bo też ma vcds i pupa tylko kabel na com (RS232) i vds_pro

Bylem zakodowalismy wiecej jak sie spodziewalismy domykanie dziala razem z szyberdachem dodatkowo krotki sygnal dzwiekowy przy zamykaniu auta oraz blokada antynapadowa po przekroczeniu 20km/h wielkie dzieki przyjacielu i pozdrawiam
(23-09-2016 14:35)lobuzbodzio napisał(a): [ -> ]Kabel kupić za ok 30zł chiński polski 45zł.
Kompa stacjonarnego pewnie masz i tyle dumania
Pisał kolega
(22-03-2015 16:33)skimir napisał(a): [ -> ]Tylko, że protokół to jedno a oprogramowanie to drugie. Odczyt to jedno a zapis to drugie. Odczytywanie jest proste - musisz nasłuchiwać linie w porcie RS zapisać to co słyszysz w pamięci komputera a następnie zinterpretować - jeśli "słownik" nie jest szyfrowany to sprawa prosta. Nasłuch jest prosty bo słuchasz wszystkiego.
Z zapisem gorzej - komp. musi wysłać pewną sekwencję do portu COM. Jeśli komendy są znane to połowa sukcesu. Gorzej z tym, że do wysłania jakiejś sekwencji potrzebujesz użyć nazwijmy to poleceń protokołu RS, które w windowsie zostały wyłączone.

A ty potem będziesz pisał hmm uwaliłem bo...
Zatem chyba warto dać te 45zł i mieć św. spokój a nie problem na głowie
Ile razy musi być napisane że się nie da no ale cóż może będziesz pierwszy na mecie.
Ja wolę sprawdzone rozwiązania niż naprawiać bo nie poszło.


Możesz podać dokładną nazwe tego kabelka i gdzie można zamówić? Chetnie się pobawie swoim sharanemBig Grin
Ja mam teraz pożyczony od kolegi ale właśnie zamówiłem sobie wczoraj ten http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5142705276
We wtorek powinien być u mnie i dam znać czy zagada z vds_pro.
(25-09-2016 09:04)lobuzbodzio napisał(a): [ -> ]Ja mam teraz pożyczony od kolegi ale właśnie zamówiłem sobie wczoraj ten http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5142705276
We wtorek powinien być u mnie i dam znać czy zagada z vds_pro.

od czekam na info i bede zamawiał
Przekierowanie