Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Taki masz fabrycznie założony...po 09.98 takie były montowane
Zgadza się kolego ,,goozik ,,byłem w serwisie vw i tez powiedział mi gosć ze od wrzesnia już były takie montowane .Jako ciekawostkę podam ze nowy kosztuje na zamówienie -2800 zł .
Ukłony
Pacjent sharan comfortline 2003 rok. Chciałem wprowadzić możliwość domykania i otwierania szyb z pilota, kiedyś robiłem to w octawi czeskim programem i działało bez problemów. W sharanie czeski program nie widzi modułu komfortu, żaden z vag'ów również nie łaczy się z 46, szyby otwierają i domykają się z kluczyka. Wyszukałem info że można to zrobić przez moduł centralnej elektryki 09, po przez program long-code dodałem interesującą mnie opcję i zsumowaną cyfrę podmieniam w vag'u, niestety żadna wersja nie zapisuje mi ustawień. Czy coś robię źle, czy może zrobić to innym sposobem?
Witam.
Jeśli masz moduł centralnej elektryki 09 to nie ma modułu komfortu.
Ten czeski program podobno nie był zbyt udany i raczej nie chciał współpracować z SGA. Troche już o tym było http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...kanie+szyb
Jaką wtyczką się łączysz? USB czy COM? Smile
Połączenie przez zwykły chiński kabel USB. Rozumiem że zostaję przy module centralnej elektryki, jakaś podpowiedź jak tu włączyć szyby z pilota?
A może najprościej zamontować alarm z domykaniem szyb.
Chyba jednak wolę rozwiązania fabryczne, jeżeli jest taka możliwość to zapewne będzie działać najsprawniej.
Właśnie znalazłem przypadkowo na Allegro coś takiego, ciekawe...
http://allegro.pl/automatyczne-domykanie...26352.html
Trzeba jednak dobrze dzieci pilnować po podłączeniu tego gadżetu-łatwo o wypadek,dlatego fabrycznie nie kodowano tej funkcji (zdaję się...)
Urządzenie z linku służy do automatycznego domykana szyb i o ile funkcja może dość przydatna dla zapominalskich to mi raczej chodzi o otwarcie szyb z pilota - lato już nie długo, czarny sharan stoi pod domem w pełnym słońcu i tak jak zimą chciał bym z pilota uruchomić webasto tak latem przydało by mi się przed wyjściem z domu otworzyć szyby i wyrzucić na zewnątrz najcieplejsze powietrze zanim się w nim z rodziną zainstaluję. Ponawiam pytanie czy ktoś się orientuje czy można i w jaki sposób aktywować otwieranie/domykanie szyb z pilota vag'iem. Po za tym chciałem uruchomić również ryglowanie zamków po ruszeniu z miejsca - w skodzie się dało to i vw powinien mieć taką opcję.
Przekierowanie