Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
no mnie cos nie chce przyjmowac w Vag-Com 311.2, wiec albo sie nie da, albo robie cos zle.
Który rok auta?
2002rok
Moduł z końcówką S,
Kodowanie 04097
Jeśli mnie pamięć nie myli to na tym tego nie atywujesz.
Witam, szukałem na forum i u wujka ale bez większej wiedzy :-(

Mój sharan 1.8T 2004 chciałbym wiedzieć więcej na temat kodowania (07) w "centralnej elektryce 09" ponieważ wiem tylko jak zmienić aby otwierały się jedne lub wszystkie drzwi. u mnie kodowanie jest 00021 które działa, gdy zmienie na 00031 też działa kodowanie choć nie wiem co się zmieniło. Ma ktoś jakąś instrukcję typu ?0000, 0?000, 00?00 itd ... nigdzie nie mogę tego znaleść prócz tego co poniżej:
+000001 - otwieranie kufra z pilota
+000002 - błyskanie kierunkowskazów przy alarmie
+000004 - selektywny centralny zamek - po jednym wciśnięciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim resztę drzwi
+000008 - aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)
+000032 - automatyczne zamykanie zamków po przekroczeniu 20-25 km/h (otwarcie automatyczne po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki lub ręczne przyciskiem otwarcia centralnego zamka w drzwiach kierowcy lub indywidualnie każde drzwi poprzez podwójne pociągnięcie klamki)
+000064 - zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem
+000512 - potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunkowskazów
+002048 - trochę skomplikowana funkcja - polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna normalnie, a po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku czyli bez funkcji komfort)
+004096 - potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunkowskazów
+000016 - zamykanie kufra powyżej 5km/h
+001024 - zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm)

Nijak ma się to do mojego kodowanie które jest 00031 lub 00021

Proszę o pomoc.
Mój moduł ma numer: 7M3 962 258 AF
Witam.

To jest stary model, prawdopodobnie z roku produkcji auta więc nie przyjmie Ci każdego kodowania, bądź je przyjmie ale nie obsłuży tego co ma zakodowane. Jeśli chodzi o ogólne kodowanie to znajdziesz na Ross-Tech-u : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php...cs#Coding, jednak większość rzeczy i tak zmienia się przez adaptację w poszczególnych kanałach, a do tego trzeba już dojść poprzez "zabawę" z modułem, bo chyba nie ma jakiejś kompleksowej "ściągi" do tego, pojedyncze rzeczy można znaleźć na forum.

Pozdrawiam
Do kodowania licznika jest opis więc może do kodowania centralnej elektroniki też gdzieś ktoś może wie. Akurat kodowania które podesłałeś link to nie bardzo mają się do mojego sterownika bo obecnie mam 000031
Witam.

No jak nie, masz pierwszą opcje kodowania 00004 + wszystkie opcje dodatkowe kodowania czyli: 00001 + 00002 + 00008 + 00016 razem wszystko daje 00031. Najpierw kolego naucz się kodować podstawowe rzeczy, a potem weź się za bardziej skomplikowane, bo jak sam widzisz poległeś na najprostszej Wink ale nie martw się, ja nie takie byki popełniałem i popełniam nadal Smile.

Pozdrawiam
Wcześniej miałem 000021
Witam.

No i jaki masz problem, 00004 + 00001 + 00016 razem 00021. Na prawdę przyłóż się do lektury Wink.

Pozdrawiam
Przekierowanie