Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W tym roczniku auta 2006, to nie idzie. Sam jestem ciekaw jak to zrobił.
Co nie idzie ? ;-)
Wszystko idzie zmieniałam ostatnio szyby z pilota w 2008 bo fabrycznie tylko się otwierają
(12-07-2023 14:13)kalamb napisał(a): [ -> ]Co nie idzie ? ;-)
Wszystko idzie zmieniałam ostatnio szyby z pilota w 2008 bo fabrycznie tylko się otwierają

No ale chyba nie VCDS-em ?
Oczywiście ze nie ;-)
mam moduł .......258AH czy mogę wymienić na wyższy AJ,D itp
Czy wie ktoś, które komórki EEPromu trzeba edytować i o ile zmienić ich wartości, aby odblokować możliwość zasuwania szyb z pilota w Sharanie (2008), w którym odsuwanie z pilota już działa?
(11-03-2024 08:54)random123456 napisał(a): [ -> ]Czy wie ktoś, które komórki EEPromu trzeba edytować i o ile zmienić ich wartości, aby odblokować możliwość zasuwania szyb z pilota w Sharanie (2008), w którym odsuwanie z pilota już działa?


W komórce 61003 w bloku 0 odczytujesz wartość a potem odejmujesz 2 zapisujesz i już nie masz otwierania/ zamykania z kluczyka.

Ja natomiast mam inny problem.
Dołożyłem sobie przednią grzaną szybę.

Nie wchodzi aktywacja poprzez adaptację kanał 11.

Czy ktoś wie który bit zmienić i w jakiej komórce aby to aktywować?
(11-03-2024 08:54)random123456 napisał(a): [ -> ]Czy wie ktoś, które komórki EEPromu trzeba edytować i o ile zmienić ich wartości, aby odblokować możliwość zasuwania szyb z pilota w Sharanie (2008), w którym odsuwanie z pilota już działa?
W tym aucie rodzinnym po 2000r, fabrycznie jest zablokowana możliwość zamykania szyb z pilota, ze względu na wypadki z dziećmi, podczas domykania szyb.
(16-03-2024 21:30)Stefano napisał(a): [ -> ]
(11-03-2024 08:54)random123456 napisał(a): [ -> ]Czy wie ktoś, które komórki EEPromu trzeba edytować i o ile zmienić ich wartości, aby odblokować możliwość zasuwania szyb z pilota w Sharanie (2008), w którym odsuwanie z pilota już działa?
W tym aucie rodzinnym po 2000r, fabrycznie jest zablokowana możliwość zamykania szyb z pilota, ze względu na wypadki z dziećmi, podczas domykania szyb.

Fabrycznie ta możliwość jest wyłączona, natomiast z tego co pisał kalamb można ją aktywować
(16-03-2024 15:20)tomecek25 napisał(a): [ -> ]
(11-03-2024 08:54)random123456 napisał(a): [ -> ]Czy wie ktoś, które komórki EEPromu trzeba edytować i o ile zmienić ich wartości, aby odblokować możliwość zasuwania szyb z pilota w Sharanie (2008), w którym odsuwanie z pilota już działa?


W komórce 61003 w bloku 0 odczytujesz wartość a potem odejmujesz 2 zapisujesz i już nie masz otwierania/ zamykania z kluczyka.

Nie chodzi o wyłączenie opcji sterowania szybami z kluczyka w zamku, tylko to odblokowanie funkcji zasuwania szyb z pilota w polifcie, gdy mam już opuszczanie z pilota (zasuwania wyłączono ze względów bezpieczeństwa) Wink
Pewnie tylko flash sterownika na starszy soft załatwiło by sprawę. Ale chyba raniej i prościej kupić sterownik z używki.
Przekierowanie