Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tam gdzie bezpieczniki masz w SGA MK1.
za bezpiecznikami i w przed i po liftach. no i w sga jest to inny blok jak w normalnych vagach jak golf, pasek itp. Poklikasz i znajdziesz.
Witam serdecznie.

Jestem tutaj nowy i mam pytanko

Kilka mięsiecy temu kupiłem seata Alhambrę z 2000roku wersję Granvia.

Zmieniłem radio fabryczne (1din) bo pod spodem mam nawigację Blaupunkt, na własne radio. Po wymianie radia nie sygnalizują kierunkowskazy przy otwieraniu i zamykaniu auta. Centralny działa normalnie z kluczyka i pilota tylko nie mrugają kierunkowskazy.

Czy ktoś może wiedzieć co jest tego przyczyną?
Może coś poruszyłem w okolicy radia? Jest tam jakiś moduł lub przekaźniki?
W aucie mam fabryczny autoalarm

Będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam Wszystkich
funkcje mrugania kierunkow sie ustawia na vagu ai nie sadze by radio tutaj mialo jakiekolwiek znaczenie. Najczesciej za tego typu usterke znacyz sie brak migania kierunkow przy zamykaniu lub otwieraniu odpowiadaja mikrowlaczniki w drzwiach. Tyle tylko ze zazwyczja jest tak z enie miga npprzy zamykaniu a przy otwieraniu juz miga. Wszystko zalezy co sie wykrzaczylo w zamku.

Sprawdzales czy miga jak powrociles na poprzednie redio??
Czy obrazek w załączniku to jest moduł komfortu ? Znajduje się on pod kierownicą obok bezpieczników w MK2.Za nic nie mogę się połączyć z modułem , a o dziwo łącze się z centralnym w chyba central elektric moduł 08.
Jest to moduł centralnej elektryki. Aby się z nim połączyć trzeba się łączyć z centralną elektryką kan, 47
Panowie, nie zakładając nowego tematu mam takie pytanie, jak kupiłem sharana to nie posiadał modułu komfortu, kierując się etką kpiłem moduł o numerze 7M0 962 257 F, wszystko działa wyśmienicie oprócz pilota, wszystkie znane mi sposoby kodowania nie przyniosły rezultatu, przy wszystkich możliwych kombinacjach nie chce się zapalić dioda w drzwiach, z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Sharan z roku 96 1.9Tdi
(12-10-2011 21:16)Kacperiusz napisał(a): [ -> ]Mam pytanie co do modułu komfortu. Szyby domykają mi się i otwierają kiedy przytrzymam kluczyk w drzwiach, ale kiedy podłącze VAG'a pod Alhambrę nie widać modułu komfortu. Z modułem jest coś nie tak ? Chce zrobić domykanie szyb w taki sposób, o którym napisał atimos

Odgrzeję trochę tego kotleta.
Domykanie szyb z kluczyka nie ma nic wspólnego z modułem komfortu
Ja u siebie nie mam modułu, i tak jak pisali poprzednicy:
- lampka podświetlenia nie ma czasówki
- Zamek tylnej klapy otwiera się tylko z kluczyka,
- Nie działa oryginalny pilot centralnego zamka
- Nie działa tempomat
Natomiast domykanie szyb oraz ich otwieranie działa u mnie po przekręceniu kluczyka, mimo braku rzeczonego modułu .
Ogólnie jest kilka rodzajów modułu komfortu, i często ulegają one awarii poprzez zawilgocenie
Moduł ten w Sharanie znajduje się w schowku pod siedzeniem kierowcy
Dookoła otacza go blacha i przez to wilgoć najszybciej skrapla się w tym miejscu.
Wiele razy kiedy chciałem kupić moduł na szrocie, trafiały mi się takie same, zawilgocone jak mój (
In plus jest to, że obudowa jest na zatrzask i łatwo można obejrzeć płytę modułu.
Pierwszy rzut oka do wnętrza mówi nam wszystko.
Jednak ja już się przyzwyczaiłem do tego że nie mam lampki przyciemnianej itp a alarm sam sobie założyłem i sprawuje się idealnie.
Zrobiłbym też domykanie szyb, ale nie wiem czy domykanie szyb nie jest sterowane biegunem ujemnym a alarm dodatnim, czy na odwrót.
Dlatego również i z tego zrezygnowałem.
Dla mnie najważniejszą rzeczą jest serce i zawieszenia
Reszta to kwestia upodobań i potrzeb Wink
Pozdrawiam
MARCVS

branso

Witam wszytkich.

Mam mały problem odnośnie drzwi od strony kierowcy w sharanie MKII, mianowicie przy zamykaniu auta guzikiem na kluczyku, zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy i klapki od wlewu paliwa. Nie da się także otworzyć szyby od strony kierowcy. Czy problemem w tym wypadku jest moduł komfortu czy to jakaś inna usterka. Dodam, że dziś rano miałem jeszcze jeden problem dotyczący przepalonego bezpiecznika nr 32. Po jego wymianie został mi tylko problem odnośnie tych drzwi. Z góry dziękuję za pomoc.
Przekierowanie