Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy można bez wyjmowania modułu komfortu ,stwierdzić jego model bo z tego co się dowiedziałem są różne oznaczenia .Pytam o to dlatego że po zamontowaniu xenonów przy którymś z kolei włączaniu świateł giną mi kierunki i centralny zamek ,muszę zdejmować klemę na chwilę aby z resetować właśnie moduł komfortu być może jest z nim coś nie tak . A z tego co wiem nawet na forum są osoby które maja w takich lampach jak ja (soczewkowe ZKW ) założone xenony i nie mają problemów .
Pozdrawiam
Naklejka z numerem modułu jest z jego lewej strony (a na niej może być naklejona piankowa wkładka...).
To żeby to stwierdzić trzeba rozbebeszać całą jego obudowę .
To się nazywa sterownik zamka centralnego (w tym roczniku) jest pod siedzeniem zdaję się;7M0962257H
Chyba,że chodzi o moduł BSI? ;

[attachment=2366]
Nic nie trzeba rozbebeszać,masz numer w katalogu,u Ciebie na drugim rysunku..
A guzik Wink

Po siedzeniem był w starszych rocznikach - 95-97 (może jeszcze pierwsze pół roku 98). Potem to coś zawędrowało do BSI (czyli tej skrzynki bezpiecznikowej Wink ).
No niech będzie 'to coś', ale jak wytłumaczyć ,pierwszy mój zrzut z katalogu? jest bład w nim?
Zwróć uwagę na rocznik,nie ma żadnego odnośnika ani warunków co do nr.katalogowego...
Nie wiem z jakiego programu to zrzut. W każdym razie etka widzi BSI od numeru nadwozia F7M-W-021027, co nam daje datę 01.09.1997 (a więc rok wcześniej, niż pisałem wyżej).

O sterowniku spod fotela nie mówi nic w kontekście modyfikacji auta. Ale to najlepiej sprawdzić naocznie - pod fotelem nic nie ma, a centralny działa Wink
Dokładnie, jest tak jak rodzynek mówi.
dołączę się do tematu rodzynek mówi prawdę to jest BSI . Tez kiedyś spisywałem numer dałem rady bez rozbierania odgiąłem zrobiłem zdjęcie telefonem i sobie doczytałem Smile i już.
Mając Vaga można numer odczytać na komputerze Wink
Przekierowanie