Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeden rząd jest pod napięciem stałym a drugi pod napięciem ale po przekręceniu kluczyka na zapłon.
Pytanie z innej beczki-czy może ktoś czai w której kostce BSI szukać kontrolki zaciągniętego hamulca ręcznego ?Nie chviałbym ciągnąć z kabla aż od zestawu wskaźników .
Pomoże ktoś ?
Kontrolka ręcznego nie ma nic wspólnego z modułem Bsi.
Pin 1 włącznika połączony jest z punktem masy pod siedzeniem pasażera a pin 2 bezpośrednio z pinem 13 zielonej kostki zegarow
A jak jest rozwiązane roałączanie HALDEXA po zaciągnięciu ręcznego ?
Nie wiem będę miał chwile to sprawdzę
Jeśli dobrze pamiętam to też od ręcznego idzie jedna notka w stronę sterownika hakdexu. Nie przechodzi to przez żadne osobne moduły itp.
Cześć Majstry. Mam problem z Szarikiem 2006r. Zachciało mi się zmienić język z niemieckiego na angielski. To się udało vcdsem, ale okazało się że przestały działać piloty w kluczach. Nie można ich zaprogramować w żaden sposób. A wcześniej się dało bo jeden nie działał i się udało zamkiem w drzwiach. Nie działaja też miękkie kierunki. Co jeszcze nie wiem . Vcdsem nie bardzo można wejść w moduł komfortu. Jak to ugryźć i czemu tak się stało? Zmiana spowrotem na jez niemiecki nic nie daje, zresztą robi się to w liczniku . O co może chodzić? Ktoś coś?
Jakiś zbieg okoliczności. Zmiana języka nie ma nic wspólnego z pilotami.
Masz rację, nie ma to nic wspólnego. Jednak po podłączeniu kompa coś mi namieszało w sterowniku. Moduł centralnej elektryki przestawił się na 00004 czyli miałem zakodowany tylko centralny zamek bez radia do pilotów. Dziwne....ale ogarnięte dzięki temu wątkowi i podpowiedziom kolegów. Jak czytałem o tych dosach i złączach rs to aż słabo mi się robiło.???? Można te funkcje które mi zginęły zakodować vcdsem na szczęście . A i dodatkowe się udało takie jak otwieranie i domykanie szyb z pilota, ryglowanie zamków powyżej 15km/h, klapy bagażnika po 5km/h oraz sygnał klaksonu przy zamykaniu. Nie mogę tylko ustawić aby lustra się składały po zamknięciu wozu. Może tego akurat się nie da. Sharan oczywiście bez pełnego canu 2006r. Komunikacja z pojazdem idzie po protokole kw1281. Pozdro dla dłubków co sami se popsują a potem se naprawiają????????????
A i dodatkowe się udało takie jak otwieranie i domykanie szyb z pilota, ryglowanie zamków powyżej 15km/h, klapy bagażnika po 5km/h oraz sygnał klaksonu przy zamykaniu.

A jak to zakodowałeś ? Ja tego nie mogę normalnie zakodować .
Przekierowanie