Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tylko vds-pro to zrobi. Czytajcie bo był już temat o tym.
(18-03-2015 18:44)skimir napisał(a): [ -> ]............
Po wejściu w 11:
Logowanie (hasło 5-znakowe)
Logowanie (hasło 7-znakowe)

Wybieram - logowanie hasło 5 znakowe, wpisuję 21318 - pojawia się komunikat "Logowanie udane" i tyle, stoi...
Wciśnięcie klawisza enter czy ESC powoduje powrót do menu 09 Cent. Elektyka...

Tyle :-)
Masz wejść w kodowanie 07, bo chcesz coś niby przekodować, a ty wchodzisz w logowanie 11?
(18-03-2015 21:06)DDiablo napisał(a): [ -> ]Tylko vds-pro to zrobi. Czytajcie bo był już temat o tym.
zrobi zrobi pod warunkiem, że się połączy Sleepy

Ja np. nie mam skąd zorganizować innego lapka z gniazdem COM, czy innego kabla na RS232, żeby szukać dlaczego nie mogę się połączyć Sad

Kolega skimir posiada mega fajny skaner to po co ma się męczyć z laptopem i kablem ?
kwestia tylko rozgryźć jak się nim posługiwać Wink

skimir, wejdź jak napisał Stefano w "7 - kodowanie" Wink

I pewnie będzie analogicznie jak w VDS_PRO:
1. Czytamy komórki pamięci "20" 61002 i 61003 u mnie odpowiednio miały wartości: 160 i 17

2. Dodajemy do żądanych funkcji

w komórce 61002:
+16 dla piknięcia po zamknięciu drzwi
+2 automatyczne blokowanie po przekroczeniu progu prędkości
+4 automatyczne odblokowanie przez wyjęcia kluczyka zapłonu

w komórce 61003:
+2 aktywacja funkcji komfort - otwieranie i zamykanie szyb z pilota

3. Zsumowane wartości wpisujemy po przez funkcję "27" podając numer komórki i nową wartość.
4. Kończymy pracę ze sterownikiem...
Jakby się dało vag-comem to nikt nie bawiłby się z vds-pro, ale próbujcie.
Być może się nie da, ale warto spróbować...

Wchodzę w 07-kodowanie.
Wprowadź kos oprogramowania...

Co dalej?
Nie widzę nigdzie możliwości zczytania pomięci.
vag com czy vcds sluzy do diagnostyki wiec tym nie da sie sczytać pamieci czy cos nadpisac. JEdynie to to sa pewne mozliwosci ustawienia ECM odnosnie wyposazenia czyli jaka skrzynia biegow jaki naped itd. I chyba z powodu tej wspolpracy a forde pewne funkcje tez inaczej rozwiazali jak w typowym vagu np passku czy golfie.
Niestety. Jakoś nie da rady ani zczytać tej pamięci, ani jej przeprogramować.
Skaner tego faktycznie nie obsługuje.
skaner dziala na tych samych zasadach co vcds czy vag com. Nie daiala pod dosem.
(19-03-2015 16:00)skimir napisał(a): [ -> ]Być może się nie da, ale warto spróbować...

Wchodzę w 07-kodowanie.
Wprowadź kos oprogramowania...

Co dalej?
Nie widzę nigdzie możliwości zczytania pomięci.
Zapisz sobie wczesniej istniejacy kod 5 cyfrowy i masz go przekodować czyli zmienić, wpisując inny kod, nieznacznie się różniący, uwzględnaijący twoje inne opcje centralnej elektrykim czy innego modułu.
Co ty niby chcesz robić z pamięcią i grzebać w niej? Edytować Eepromu nie możesz....
Wesol.
To czy coś działa pod DOS-em nie oznacza, że tylko tam jst możliwość przeprowadzenia jakiś operacji. Po prostu w Microsofcie uznali, że w kolejnych wersjach Windows nie będą już potrzebne pewne możliwości lub są one niebezpieczne dla systemu lub urządzeń i je wyłączyli. DOS był ostatnim "ogólnodostępnym" systemem bez większych ograniczeń. Z pewnością linux ma jeszcze większe możliwości (kiedyś do programowania pewnych układów musiałem go trochę pomęczyć) ale na ten system nikt nie pisał softu do VAGów.

A co siedzi w moim skanerze, pewnie ktoś tam wie i właśnie bym się skłaniał, że to właśnie na linuxie jest oprogramowane (lub na jakimś innym wynalazku) a co za tym idzie możliwości takich urządzeń zależą tylko od tego czy informatycy je uwzględnili.

Być może ten cały skaner jest przeznaczony tylko do diagnostyki i tyle a może coś więcej da się z niego wycisnąć. Gdzieś czytałem, że podmieniają w nim oprogramowanie na jakieś alternatywne i pojawiają się nowe możliwości. Tylko, że ja nie jestem aż tak bardzo w temacie zdesperowany i nie mam zbyt wiele czasu aby w tym grzebać.

Stefano.
No właśnie. Zapisałem numer softu centralnej elektryki i w kodowaniu go wpisałem. Zwrócił komunikat - kodowanie zakończone sukcesem (czyli coś w tym jest). pytanie tylko takie - co trzeba wpisać aby uruchomić domykanie szyb.
W tym watku algorytm działania wyglądał trochę inaczej.
Przekierowanie