Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Według Etki sterownik z końcówką "H" jest dalszym zamiennikiem dla "F", który jak pisałeś był produkowany do 31/12/1997.
[attachment=481]
im dalsze literka tym nowszy i więcej obsługiwać może urządzeń.
Tak było w skodzie u kolegi zresztą już kiedyś o tym pisałem moduł z mniejszą literką nie obsługiwał Coming home leaving home i doświetlana , po zmianie na wyższy model i zaprogramowaniu działał bez zarzutu.
Mam pytanie co do modułu komfortu. Szyby domykają mi się i otwierają kiedy przytrzymam kluczyk w drzwiach, ale kiedy podłącze VAG'a pod Alhambrę nie widać modułu komfortu. Z modułem jest coś nie tak ? Chce zrobić domykanie szyb w taki sposób, o którym napisał atimos
jaki kabel vag?? na jaki port usb czy com??
kabel na USB, dokładnie jaki kabel napiszę wieczorem.
no i masz odpowiedz. Na com trzeba i pod fizyczny port com do lapka lub stacjonara podlaczyc. Na przejsciowkach i emulatorach usb/com nie bedzie tych funkcji. na usb wejdziesz w poduchy, silnik i jeszcze moze kilka rzeczy ale w komfort niestety nie. Mam to u siebie na kabluw sumie na com ale mam przejsciowke na usb. Pod lapkiem codzi tylko to co mowilem a pod stacjonara juz wszytsko ze tak powiem moge zrobic co sie da na programie vag 3.11.
Dodam jeszcze ze na comie moge diagnozowac tym fejsem prostym za 30 zl z allegro takze ople do 2004 roku. Na przejsciowce juz ople nie da rady gdyz program opel tech nie uznaje innych portow jak com.
Czyli innymi słowy, [automat-usunięto wulgaryzm] ?
wesol do końca nie masz racji
mam fizyczny COM i kkl który może prawie wszystko ale z modułem się nie łączy na vag 3.11
co ciekawe łączy się na Vag 4.09
to być może jest ustawialne przez modzenie przy parametrach komunikacji ale jeszcze nie połączyłem się przez 3.11 mimo prób. Miałem mało czasu na zabawę
jak ktoś wie o co dokładnie chodzi z różnicą pomiędzy 4.09 a 3.11 pod kątem nie łączenia się z nowszymi zabawkami to chętnie bym się dowiedział. POdejrzewam ze jest inny standard protokołu komunikacji .. np szybszy.
u mnie 3.11 wywala too many errors.
temat jeszcze aktualny??
(07-11-2010 18:38)Jabol napisał(a): [ -> ]Zerknij pod siedzenie od kierowcy, lub po prawej stronie pod deską rozdzielczą .
Możesz mi napisać dokładniej w którym miejscu pod deską rozdzielczą się znajduje ten moduł bo nie mogę go znaleźć pod fotelem kierowcy A czy to możliwe żeby nie było u mnie modułu komfortu bo chyba on odpowiada międzyinnymi za zamykanie lub otwieranie szyb z kluczyka w zamku , a u mnie ta funkcja działa
Przekierowanie