Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moduł komfortu był montowany w autach 95-97 pod fotelem kierowcy. Wada tego umiejscowienia to możliwość częstego zalania i awaria tego modułu. Z tego powodu przeniesiono w rocznikach od 97 i w kolejnych latach do skrzynki z bezpiecznikami. Nazwano to BSI.
Tyle to i jak wiem, miałem sharana z 97 z modułem pod fotelem, jednak tutaj kolega pisze o sharanie po lifcie.
Po lifcie nie ma modułu komfortu pod fotelem. Jest w bezpiecznikach BSI. Pod fotelem jeśli ma wtyczki to był zamontowany moduł parktronika.
(22-05-2016 14:36)andrew7800 napisał(a): [ -> ]Po lifcie nie ma modułu komfortu pod fotelem. Jest w bezpiecznikach BSI. Pod fotelem jeśli ma wtyczki to był zamontowany moduł parktronika.

a jeden niebieski bezpiecznik pod feltelm pasazera od czego jest ?
Witam.

Niebieski bezpiecznik 15A pod siedzeniem pasażera, o ile mnie pamięć nie myli, jest od dodatkowych gniazd 12V znajdujących się w bagażniku.

Pozdrawiam
ESP już Ci działa ? Coś zmieniałeś ?
Witam, ja zrobiłem mały manual co i jak. Polecam [video=youtube]https://youtu.be/rtXu9Jf59tI[/video]
Jak komuś to uruchomić, zapraszam. https://youtu.be/rtXu9Jf59tI
Łopatologiczne wytłumaczenie dla mniej technicznych, brawo.

Ktoś bawił się w inne funkcje vdsem? Z tego co się interesowałem to można zmienić ton syreny, wykrywanie ruchu i włączenie alarmu i itp. Nawet coś z pomocą google tłumacza przetłumaczyłem z tamtego tematu, ale z niemieckiego nic nie kumam.
(25-04-2016 10:25)Rysiekkk napisał(a): [ -> ]czy jest tu ktoś z Krakowa lub okolic - kto dysponuje kablem rs232 i odpowiednim zabytkowym kompem ? Blush

Mam kabel od Viakena, mam starego lapka z rs232 -> i nie ma chęci nawiązać połączenia.



Ktoś pomoże w temacie ? Wink

A wchodziłeś w alt+f tzn configuration/Connect i tu ustawiamy baudrate zaznaczamy fixed spacją i wartość zwiększamy do 10472
No i oczywiście masz program VDS_PRO tu masz linka Pobierz VDS_PRO

Ja godzinkę temu zrobiłem Glaxiaka 2005r 1,9 115km w szyby nie wiem tylko czemu ryglowanie zamków nie zatrybiło w komórce 16002 wartość zmieniłem ze 160 na 166 i pupa nie zamyka po przekroczeniu nawet 50km/h
ehh aż tak lewy nie jestem Wink

przerobiłem wszelkie możliwe ustawienia + zaglądałem do ustawień COM`ów w biosie... ni hu hu

przytargałem nawet kompa stacjonarnego - to samo...

albo kabel kupiłem strzelony (nowy od viakena) albo z moim modułem komfortu nie chcę się skomunikować albo nie wiem co Huh
Przekierowanie