Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeżeli chodzi o ponowne domykanie zamków w razie awarii któregoś to owszem w golfie/octavi będzie ponawiać próbę domknięcia po każdym zatrzymaniu ( tu sterowane jest to przez moduł komfortu), sharan ma moduł centralnej elektryki który po odryglowaniu np w celu wypuszczenia pasażerów już zamków ponownie nie rygluje.

Co do uruchomienia tej funkcji instrukcja dotyczy aut po lifcie 2000r posiadających moduł centralnej elektryki i da się je programować tylko kablem rs-232 i dosowym programem VDS-PRO, jeżeli się nie mylę w starszych rocznikach funkcje te są realizowane po przez moduł komfortu jak w golfie czy octavi (tu wystarczy zwykły vag i kabelek usb)
Tak, ale chyba sga od 98 roku miały też bsi, więc może u nich też da radę to zrobić?
bsi jest raczej czym innym. Generalnie ja zawsze porównuje przedliftowe sga fo dolfa 3 a poliftowe do golfa 4. Elektrka sterowanie szybami, zamkiem czy klima itd jest podobnie realizowana jak w tych golfach.
Wybacz wesol, ale co nas interesują Golfy? Większość europejskich aut zmieniła elektrykę na przełomie wieków.
akurat wesoł doał dobre porównanie bo vcds-em w golfie 3 nic nie zrobisz więc polifty mają już dosyć rozbudowaną magistralę i tam można się pobawić.
wesoł w golfie 4 uruchamiałem ryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h więc teoretycznie w naszych też powinno się dać. kwestia ryglowania to u mnie działało tak że ryglowało po przekroczeniu 15 a otwierało po zgaszeniu auta, chyba że manualnie otwierałem lub przyciskiem.

mariockr to kodowanie sprawdzałeś na polifcie czym rs232 czy próbowałeś też vcds-em??
Odblokowują się po wyjęciu kluczyka, nie po zgaszeniu silnika. Przynajmniej u mnie tak jest.
oo dokładnie tak jak piszesz po wyjęciu kluczyka
(09-10-2014 16:44)fredric napisał(a): [ -> ]mariockr to kodowanie sprawdzałeś na polifcie czym rs232 czy próbowałeś też vcds-em??

Tylko Rs232 i VDS-PRO. Żaden kabel i program pod USB tego nie ogarnie - specjalnie dokupowałem kabelek RS232 i targałem do garażu starego kompa.
No właśnie tylko vds to ogarnia chyba. Swoją drogą to muszę spróbować odpalić tego vdsa pod tym sprzętem http://www.thepcmuseum.net/details.php?R...museum)=78 :E laptop z 1988 roku Cool

Znasz może jeszcze jakieś mody do zrobienia tym vdsem? Ja do tej pory zrobiłem domykanie szyb, piknięcie po zamknięciu i ryglowanie drzwi.
Problem rozwiązany. Moduł komfortu posiada bezpiecznik ktory jest nad listwa bezpieczników.
Przekierowanie