Ocena wątku:
  • 90 głosów - średnia: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Dowolny kabel kkl do vagow na port com. Nie może być na USB. Program vds pro działa pod dosem a tam nie ma USB w obsłudze. Kable i wszelkie peryferia nie instaluje się. Jest tylko program do obsługi jak właśnie vds pro. Prędkości przesyłu danych nie są duże na tym porcie ale tu nie chodzi o to.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




(23-09-2016, 10:24)Rysiekkk napisał(a): ehh aż tak lewy nie jestem Wink

przerobiłem wszelkie możliwe ustawienia + zaglądałem do ustawień COM`ów w biosie... ni hu hu

przytargałem nawet kompa stacjonarnego - to samo...

albo kabel kupiłem strzelony (nowy od viakena) albo z moim modułem komfortu nie chcę się skomunikować albo nie wiem co Huh

No i jak poradził sobie ??
Odpowiedz
nie poradził

co kilka miesięcy, jak sobie przypomnę, wracam do tematu Wink

Mam moduł komfortu 7M3 962 258 AD.
"Komfortowe" kierunki zrobiłem.

VDS-PRO nie udało mi się nigdy nawiązać połączenia Undecided
Odpowiedz
Napisz konkrety co i jak robić oraz czy z czym innym ci się łączy.
Widzę iż uparcie twierdzić że masz moduł komfortu a ja nadal myślę iż masz moduł centralnej elektryki tak jak ja czyli łączymy się na kanał 09 a nie kanał komfortu.
Napisz czy patrzyłeś chociaż na filmik Jak nie to popatrz co i jak masz ustawić i gdzie wchodzić. Filmik kliknij
Ja mam moduł centralnej elektryki 7M3 962 258 BB i tylko różnią się ostatnimi literkami więc raczej nie możliwe być ty miał moduł komfortu o tych samych numerach co ja moduł centralnej elektryki. Do tej pory nie napisałeś z którym kanałem chcesz się połączyć tylko ciągle piszesz o module komfortu.
Odpowiedz
są wgl sharany z modułem komfortu? Lub gdy go nie ma da się takowy dołożyć?
Aktualnie: VW SHARAN 1.9 TDI 131 KM 2005
Był: VW TOURAN 1.9 TDI 101 KM 2003
VW T4 MULTIVAN 68 KM 1993
Odpowiedz
(26-09-2016, 13:28)Rysiekkk napisał(a): Mam moduł komfortu 7M3 962 258 AD.
"Komfortowe" kierunki zrobiłem.

Teraz mam pewność że ty nie masz modułu komfortu tylko centr. Elektr. https://www.sgaf.de/content/komfortblink...ten-253240
Zatem kanał tylko i wyłącznie 09
Odpowiedz




(26-09-2016, 16:33)lobuzbodzio napisał(a): Napisz konkrety co i jak robić oraz czy z czym innym ci się łączy.
Widzę iż uparcie twierdzić że masz moduł komfortu a ja nadal myślę iż masz moduł centralnej elektryki tak jak ja czyli łączymy się na kanał 09 a nie kanał komfortu.
Napisz czy patrzyłeś chociaż na filmik Jak nie to popatrz co i jak masz ustawić i gdzie wchodzić. Filmik kliknij
Ja mam moduł centralnej elektryki 7M3 962 258 BB i tylko różnią się ostatnimi literkami więc raczej nie możliwe być ty miał moduł komfortu o tych samych numerach co ja moduł centralnej elektryki. Do tej pory nie napisałeś z którym kanałem chcesz się połączyć tylko ciągle piszesz o module komfortu.
Ello,
napisałem widać mało przejrzyście Wink

OK będąc precyzyjnym - mam moduł centralnej elektryki o oznaczeniu7M3 962 258 AD. Zwał jak zwał.

TAK oglądałem ten i inne filmiki.
Czytałem opisy na różnych forach.

Przytargałem do auta komputer stacjonarny.
Później laptopa Dell D630.

Mam kabel na "COM`a" rs232 (od viakena).
Zassałem, wypaliłem, odpaliłem VDS-PRO.

Zapłon w aucie był włączony.
Usiłowałem połączyć się z kanałem 09.

Próbowałem wszystkie porty i wszystkie prędkości.

Nie udało się nigdy nawiązać połączenia Sad
Odpowiedz
No to w takim układzie pozostaje poszukać w okolicy kogoś kto ma kabelek na com-a i sprawdzić czy wina leży po stronie twojego kabla z viakena może on działa tylko z programem VCDS.

Dziś nie doszedł mój nowy nabytek zatem jutro sprawdzę czy mój kabelek chodzi z VDS-pro i dam ci znać.

ps. Jak możesz to podepnij pod vag-com i sprawdź czy problem z połączeniem ma tylko VDS-Pro czy również Vag-com
Odpowiedz
Nie wiemy jak to tam kolega podpinal. Pamiętać trzeba ze o ile ustawienia portów com w emulowanym można sobie zmieniać i mieszać tak w kompie gdzie mamy np dwa takie porty to są one fizyczne i tam port jest przypisany juz przez producenta komputera. Czyli np w stacjonarze mamy np górny port com 1 a dolny com2. Takie tez trzeba ustawić w programie. Poza tym niektóre programy i sprzęty smigaja tylko na wybranych portach. Kto się bawił telefonami starszymi gdzie nie było jeszcze USB to wie o czym mówię.
Kabla od viakena raczej też nie kupił za 2000 zł wiec nie będzie to vcds.
Vds pro śmiga na kablach wylutowanych na tzw pająka z części za jakieś 3 zł wiec jeśli kabel sprawny to problem musi leżeć gdzieś indziej.
Osobiście to domykane szyb wydaje mi się niepotrzebne i w touranie tego nie używam. Żeby za to zapłacić choć ze 20 zł to trzeba by mnie długo namawiać. Ale to już sprawa indywidualna.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
SUKCESS!!


Udało się za pierwszy razem zakodować otwieranie i domykanie szyb, szyberdachu z pilota.
Z dzwiękiem zamknięcia auta też nie było problemu! Jeśli ktoś ma spis jakis fajnych kodowań to bym poprosiłBig Grin
Aktualnie: VW SHARAN 1.9 TDI 131 KM 2005
Był: VW TOURAN 1.9 TDI 101 KM 2003
VW T4 MULTIVAN 68 KM 1993
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo moduł BSI, Multi Control Module - 2.0 ADY - KUPIĘ :-) Szeroki 0 279 10-05-2023, 18:34
Ostatni post: Szeroki
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,837 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 402 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
Bug Sharan 2.0 ATM zmiana licznika na full fis mlody1206 2 668 07-07-2022, 12:30
Ostatni post: petec
Lightbulb Zakładanie modułu DRL (doświetlanie zakrętów) axwell07 14 4,102 09-03-2022, 11:15
Ostatni post: wesol
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 65,054 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,395 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek
  Wyświetlacz FIS - zmiana języka krzys44 12 17,577 08-01-2021, 10:13
Ostatni post: rudobrody
  Wymiana na/aktywacja MFA 96>00 - funkcje komputera pokładowego/problemy marecki_name 89 76,726 26-08-2020, 13:07
Ostatni post: gilas
  Zmiana licznika adrianblaut 7 3,018 29-05-2020, 18:43
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości