Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Interjfejs na usb, więc tak będzie. Jakbyś miał na rs323 to by działało.
czyli rozumiem, ze interfejsem na com, bez problemu się podłącze?
MelGrzybson tak na 90%, chyba że masz jakąś usterkę ze złączem diagnostycznym. Ale zazwyczaj jest tak że interfejsem na usb, są problemy z połączeniem z niektórymi modułami. Wesol ostatnio też coś opisywał że na comie bez problemu ze wszystkim się łączy.
ok. wielkie dzięki. temat uważam za zakończony.
Z modułem w tym roczniku nie połączysz się za pomocą Vag3.11 (tzn wykryje ale zrywa komunikację) na VAG 4.09 powienien odczytać wszystko.
Witam

Stając w korku zauważyłem iż wycieraczka w trybie przerywanym przestała mi chodzić, w normalnym też.
Po uruchomieniu szybkiego znowu zaczęła działać, ale po chwili zaczęło śmierdzieć elektryką paloną.
Po dojechaniu do domu i zgaszeniu silnika, buzer z okolicy bezpieczników piszczał 5 razy. I nie mogłem zamknąć samochodu, musiałem od środka drzwi kierowcy bo miesiąc temu zepsuł mi się zamek w drzwiach kierowcy(coś przy wkładce, mogę kręcić ale nic się nie dzieje elektrycznie i mechaniczne).

Później kiedy wróciłem do samochodu i otworzyłem drzwi oświetlenie wewnętrzne wariowało i przekaźnik w module też, jakby moduł cały czas się restartował.

Wyciągniecie wtyczki P3 uspokoiło go, ale nie jest w pełni funkcjonalny.

Czy ktoś posiada schematy elektryczne wszystkich połączeń do tego modułu.
Czy może szlak go trafił??
O dziwo nie czuć smrodu z okolic modułu.
Bezpieczniki modułu ok.
Co mogę jeszcze sprawdzić??

Auto:
Alhambra MK1 1.9 TDI 99r.

Z góry dzięki
temat dawno nie ruszany, ale napiszę, może się komuś przyda Wink moduł komfortu można zweryfikować po VIN-ie - ja wiem, że nie mam na 100%, jednak niektóre funkcje mam, ale na przekaźnikach.mogę podpowiedzieć z tym zamykaniem się auta po jakimś czasie - ja zauważyłem, że dzieje się to tylko i wyłącznie wtedy, gdy otworzysz auto z pilota i przez te 20 sec nie otwierasz ani drzwi ani bagażnika ( nie wiem jak z wlewem, ale tam nie ma czujki żadnej) - sądzę, że to taki system samozachowawczy, na wypadek jakby się przez przypadek odchodząc od auta wcisnęło otwieranie na pilocie - generalnie coś w tym stylu Wink u mnie światło w kabinie gaśnie zawsze po jakimś czasie, wydaje mi sie że tak powinno być raczej z oszczędności prądu - jak chcesz mieć cały czas zapalone to trzeba zmienić ustawienie na podsufitce - wtedy nie gasną w ogóle Wink
Endrju222, gdzie i jak sprawdzić po vinie auto pod kątem modulu konfortu ?
no trzeba podać vin w serwisie Wink albo podesłać koledze (czyli mi Wink ) i zobaczę co mogę zrobić dla Ciebie
no to jedziemy, wysyłam na priva.
Przekierowanie