Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(30-09-2016 12:45)zgarniacz napisał(a): [ -> ]SUKCESS!!


Udało się za pierwszy razem zakodować otwieranie i domykanie szyb, szyberdachu z pilota.
Z dzwiękiem zamknięcia auta też nie było problemu! Jeśli ktoś ma spis jakis fajnych kodowań to bym poprosiłBig Grin

Jaki masz numer modułu?
Witam Wszystkich,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem szarańczy z 2002 roku Smile
Silnik to 1,9 tdi 115KM
Moje pytanie dotyczy modułu komfortu w tym samochodzie a konkretnie obsługi centralnego zamka.
Z samochodem otrzymałem 2 kluczyki- jeden z tzw. lampką oraz tzw. "kluczyk matka" z odciśniętym logo VW.
Normalnie powinno być 3 kluczyki (tak było u mojego brata w T4), jeden z pilotem, drugi z lampką oraz kluczyk matka. A przynajmniej z takimi informacjami się spotkałem. Wnioskuję więc że brakuje u mnie jednego kluczyka który mógł być z pilotem aczkolwiek nie wiem tego w 100%. Centralny zamek działa u mnie z kluczyka jak również domykanie i otwieranie szyb. Kiedyś montowałem koledze centralny zamek i został mi od niego pilot na 433,92 MHz więc postanowiłem go spróbować zaprogramować. Niestety nie udało się. Problem polega na tym że nie da się uruchomić procedury programowania w aucie czyli nie zapala się dioda w drzwiach. Próbowałem już chyba wszystkich sposobów na programowanie i nic z tego. Program VAG- COM nie łączy się z modułem komfortu (brak komunikacji).
Na tej podstawie wnioskuję dwie możliwości:
- że moduł uległ uszkodzeniu
- że moduł po prostu nie obsługuje otwierania z pilota

Zastanawiam się nad zmianą modułu na inny.
Pytanie jak poznać który moduł posiada obsługę centralnego z pilotem?
Czy jest sens montowania centralek z pilotem oferowanych na Allegro za 50-100zł? (słyszałem że to ponoć straszna chińszczyznaSmile)

Oraz czy w ogóle zmiana oryginalnego modułu coś da?

pozdrawiam
Witam.

Jak chcesz się połączyć z modułem komfortu w adresie 46 jeżeli go w tym aucie nie ma, jest moduł centralnej elektryki pod adresem 09. Opcja "szukaj" nie jest trędowata, temat "rozgryziony" na wszystkie możliwe sposoby wystarczy poczytać.

Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź Smile
Tak wiem, kiedyś był oddzielny moduł pod siedzeniem ale później zaczęto montować w skrzynce bezpieczników ten twój tzw. moduł centralnej elektryki który zawiera też w sobie moduł komfortu.
Nie wiedziałem tylko że należy szukać pod innym adresem w Vagu.
Z tą opcją "szukaj" to nie jest tak wcale prosto Smile na jednej stronie stawiają tezę a na innej jej przeczą - i weź tu bądź mądry. Smile

Szukam więc dalej według twojej wskazówki Smile
Jakby ktoś jeszcze miał inne sugestie to proszę pisać.

pozdrawiam
Dodgy
(30-09-2016 20:50)pysiek napisał(a): [ -> ]Jaki masz numer modułu?

Podpinaj się i koduj swój najwyżej nie przyjmie kodowania choć mi się to jeszcze nie zdarzyło a zrobiłem już parę u nas. TU masz co i jak

Ja mam nowy nabytek (poprzedni pożyczony) http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5142705276 i ten działa bezproblemowo.
Nie ukrywam iż jest problem ganiać że stacjonarnym i tak myślę czy ktoś się bawił w coś takiego jak fizyczny port com na pcmcia do lapka. Działa pod dosem choć cena 99zł mogła by być lepsza.
http://allegro.pl/karta-pcmcia-rs232-sil...29340.html
Proszę o opinię czy ktoś już testował takowe rozwiązanie.
Rozszerzenie pod pci lub pciexpres bedzie dzialac bo to dokladnie tak samo jest realizowane przez producenta komputerow jak masz wlutowane to gniazdo juz w plycie glownej. Rozszerzenia takie sa nawet sporo ransze kak podajesz idzie kupic w okolicy 40 zl. Sa z dwoma portami com. Ja tam nie jestem za tym kodowaniem domyksnia szyb. Po co mi to utosnac od tego nie urosne ale kazdy robi jak uwaza.
Tak więc studiowałem temat do 2:00 w nocy i dzisiaj z pół dnia Smile
Posiadam moduł z końcówką AB.
Według tego co znalazłem w sieci to powinien on obsługiwać obsługę z pilota jednak próba przekodowania sterownika zakończyła się niepowodzeniem- sterownik nie przyjmuje wprowadzonej wartości (w tym przypadku 16396). Na tej podstawie wnioskuję że sterownik jednak nie obsługuje sterowania z pilota.
Tak więc opcją może być wymiana modułu na taki z obsługą i zakodowanie wszystkiego od nowa.
Pytanie teraz jakie końcówki owe sterowanie obsługują? Wiem na pewno że "AD" ale jakie jeszcze żebym mógł coś sobie dopasować?
AD i wyzsze czyli dalsze literki alfabetu.
Witam
u siebie mam moduł 7M3 962 258 AD (przeszczepiałem z galaxa aby mieć piloty scyzoryki) Z 3 komputerów nie udało się połączyć z centralna elektryką 09. Używałem dwóch kabli od Viakena za ok 27zł i za 44 zl. Wszystko według tutka z linku. Wydaje mi się że moduł jest zablokowany
Przekierowanie