Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
5 lat, 5 lat nie wiedziałem ze mam odprowadzenie do domu, i działa tak jak pisaliście poprzez mrugnięcie długimi. 40 sekund palą się światła mijania.
Witam mam sharana 2001 lift za cholerę nie mogę połączyć się z modułem komfortu a Nwm jak wzbudzić w nik władam wszelkie sposoby z forum nie działają
Jakim kablem się łączysz i dokładnie który adres cię interesuje. Sga mają nieco inne adresy jak np golf 4 czy Leon itp.
Witaj w sharanie nie polączysz sie z modułem komfortu wszystko jest w centralnej elektryce jak dobrze pamietam
Precyzując nie ma modułu komfortu wiec z adresem 46 się nie połączysz. Funkcje komfortu zawarte są w module centralnej elektryki adres 09. I teraz pytanie co chcesz zrobić?
Właśnie chciałem zrobić chociaż coś żeby sprawdzić czy alarm jest kierunki migają poczytałem na necie jak zrobić bip przy zamykaniu ale nie połączę się z tym modułem a moduł jest w centralce tak jak mówicie
Wchodziłeś w blok 09-centralna elektryka? W blok 46-moduł komfortu nie wejdziesz ponieważ to działa z pierwszymi SGA które miały taki moduł pod fotelem kierowcy.

Może masz okrojony program jeśli się nie łączy.
Mineło trochę czasu ale uściślę dla innych.
+00016 = Comfort Turn Signals
Tak to są komfortowe kierunkowaskazy (3 krotne migniecie przy lekkim dotknięciu manetki) i to działa. Wcale do tego nie trzeba CAN.
U mnie działa (przyjeło kodowanie i zadziałało), ale u znajomego nie zadziałało, pewnie zależy od wersji centralnej elektryki.

WESOL - migniecie kierunkami przy zamykaniu auta to nie tu się zmienia - do zmiany mignięcia przy zamknięciu i ew. włączenie trąbnięcia sygnałem przy zamykaniu to trzeba odpalić VDS-Pro i robić to przez edycje eprom. Nie da się tego kodować przez VAG, tylko VDS-Pro - Tam dopiero jest opcji do naszych autek, ale trzeba uważać by nie przestawić coś opatrznie.

Może ktoś powie i wyjaśni o co z tym chodzi?
+00002 = Permanent Synchronization
Owszem nie trzeba can bo tak jak można sobie dorobić dodatkowy moduł i podpiąć tak też vag tu w późniejszych rocznikach taką funkcję dodał. Niestety tu już nie pogmerac w ilości tych mignięć np co nie?
Tak tu w sga trzeba vds pro ale już w golfie 4 mogę sobie to vagiem bez problemu poprzestawiać.
(09-09-2018 16:05)wesol napisał(a): [ -> ]Owszem nie trzeba can bo tak jak można sobie dorobić dodatkowy moduł i podpiąć tak też vag tu w późniejszych rocznikach taką funkcję dodał. Niestety tu już nie pogmerac w ilości tych mignięć np co nie?
Tak tu w sga trzeba vds pro ale już w golfie 4 mogę sobie to bagien bez problemu poprzestawiać.

Jak dodane te komfortowe kierunkowskazy to nie wiem, ale włącza się je właśnie przez +16.
No, nie da się zmienić ilości tych mignięć.
Fakt, w golfie można trochę vagiem pozmieniać,a w SGA mniej.
Kiedyś znalazłem szczegółową tabelkę do kodowania centralnej elektryki w SGA przez vds-pro, powłączałem i pozmieniałem trochę opcji - ale trzeba uważać bo w vds-pro można namieszać :-)

Aha wczoraj włączyłem +00008 Trailer Hitch i WOW dziaaaała dodatkowa kontrolka kierunkowskazów - nawet na wiązce haka podpiętej pod lampy.
Pewnie wykrywa większe obciążenie instalacji.

A może wiesz co to
+00002 = Permanent Synchronization
Przekierowanie