Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest taka możliwość. Sam sprawdzałem i mam otwieranie i domykanie szyb z pilota i sygnał przy zamykaniu.polecam. Fajna sprawa.
Wiem o tym bo kodowałem to u siebie vdsem Wink
Co kodowałeś? Może otwieranie szyb z pilota bo szukam jak to zrobić.
Tak otwieranie zamykanie szyb z pilota, piknięcie przy zamykaniu i automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 14km/h i odblokowanie po wyjęciu kliuczyka. Jest tu na forum temat o tym szukaj pod hasłem vds-pro. Potrzebujesz laptopa z rs232 bo program działa pod dosem.
a nie da się jakoś wsadu wgrać (gotowca) bez posiadania vcd pro pod dos,
było by o wiele łatwiej :-)

Mam pytanie czy może ktoś z was się orientuje co ten moduł komfortu potrafi
bo niestety nigdzie żadnych informacji nie ma

nr modułu 7M3962258AM
DDiablo czy udało się Tobie uruchomić domykanie okien i ryglowanie drzwi na 7M3 962 258 L ? Łączę sie z modulem ale po wpisaniu wartosci 21318 w bloku 11 wyskakuje mi napis OK i nic więcej. co robię nie tak? Angry
(28-01-2015 10:43)1MarCo napisał(a): [ -> ]...Łączę sie z modulem...
ehhh a ja nie mogę się połączyć Dodgy

Zmieniłem moduł na taki z końcówką AG - komfortowe kierunki uruchomiłem - bardzo mi tego brakowało.

Kabelek na rs232 posiam.
Lapek (Dell D620) z gniazdem rs232 również.

VDS-PRO (na różnych ustawieniach portu) nie ma chęci połączyć się z modułem Sad

Nie wiem jak sprawdzić czy ten port w laptopie w ogóle działa Huh
Używam della D800 i rs232. Wg opisu powinien się łączyć na com1. Ja łączę się na com3. Ustaw com3 i baudrate Fixed. Wartość domyślna jest za niska. spróbuj na 10472 db.Rolleyes
U mnie się bez problemu łączył, może zmieńcie prędkość portu, bo gdzieś czytałem, że był z tym problem.
(28-01-2015 10:43)1MarCo napisał(a): [ -> ]DDiablo czy udało się Tobie uruchomić domykanie okien i ryglowanie drzwi na 7M3 962 258 L ? Łączę sie z modulem ale po wpisaniu wartosci 21318 w bloku 11 wyskakuje mi napis OK i nic więcej. co robię nie tak? Angry

No i z tego co pamietam dalej musisz odczytać ram 26 i potem zmienić wartość jak w opisie. Nie pamiętam już dokładnie, musisz poszukać tego opisu na necie był.
Będę dalej próbował. Nie odpowiedziałeś mi czy uruchomiłeś te bajery na module 7M3 962 258 L?
Przekierowanie