Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Może spróbuj odpiąć moduł komfortu i zajrzeć do środka czy na płycie nie ma jakiegoś przepalonego elementu lub zimnego lutu
Moduł masz pod siedzeniem kierowcy(przynajmniej u mnie tam jest)
Obudowa ładnie schodzi po lekkim podważeniu boków
Czy można podsumować iż z modułem komfortu nie da się połączyć kablem USB np takim: http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb...-obd2.html ale kablem COM np. http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-kkl...d2-pl.html już da radę? Czy to może zależy od programu i ustawień? Pytam bo ja tym pierwszym nie mogę się podłączyć do komfortu a do innych rzeczy tak (korzystałem z programu Polski VAG) natomiast ten drugi dopiero zamówiłem i popróbuje z wersjami programu VAG 3.11 / 4.09. Ogólnie cel mam jeden. Doprowadzić do zamykania szyb z pilota. Otworzyć z pilota mogę natomiast zamknąć przytrzymując przycisk już nie. Z kluczyka działa otwieranie i zamykanie.
Wypróbuje jeszcze ten program: http://www.youtube.com/watch?v=QYUYE_7KsPQ <<< NIE DZIAŁA U MNIE W SHARANIE ... a u Was?
Sprawdziłem dzisiaj dokładnie. Mam moduł 7M3962258AM. VAG-COMem łączę się ze wszystkimi modułami poza modułem komfortu. Jakieś pomysły poza uszkodzonym modułem komfortu? Nie widzę na zewnątrz żadnych oznak uszkodzenia modułu komfortu poza tym że pilotem nie mogę zamknąć szyb ale to chyba nie oznaka uszkodzenia bo otworzyć mogę przytrzymując przycisk otwierani drzwi.
Dodatkowo w VAG-COMie (użyłem kabla http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-kkl...d2-pl.html już na COMie) wrzuciłem skan wszystkiego co jest w samochodzie ... i tu ciekawostka:
Address 09
Protocol: KW1281
Controller: 7M3 962 258 AM
Component: Multifunkt.Einh 0003
Coding: 04121
Shop #: WSC 00020
... i masz babo placek ... widzi go a się z nim nie łączy???
Podłączę się pod temat.
Używam Alhambry 2001r 1.9 TDI, (wersja angielska) mieszkam w Irlandii.
Chciałem zlokalizować moduł komfortu. Pod fotelami go nie ma, jest tam tylko centralka parktronika.
Rozebrałem skrzynkę z bezpiecznikami, i tam też nie ma.
Czy poprostu w moim samochodzie nie ma tego modułu?
Jeśli jest to gdzie go schowali?
no nie jest tak na wierzchu ze sobie otwierasz klapke i juz go widac. Jest wlasnie tu jak na fotce tylko tam duzo głębiej. Choc nie wiem jak w tych angolach jest tak do konca.
No to teraz zagwózdka.
Byłem u kolegi który podłączył się do samochodu urządzeniem które nazywa się Super VAG K+CAN. Oczywiście podłączył się bez problemu z modułem komfortu pod adresem 09 ... weryfikując przy okazji wszystkie błędy i je kasując (miały charakter przeszły ... typu bezpiecznik). Nie zauważyłem wcześniej ale kolega atimos w tym wątku w poście nr 9 pisał o ustawieniu domykania szyb modyfikując kodowanie pod adresem 35-Cent. Lock a nie 09. Okazuje się jednak że pod adresem 35 nic u mnie nie ma bo ani VAG-COm ani Super VAG K+ CAN nic tutaj nie wykrywa ... a przeciez kolega atimos wspominał że to tutaj ma być moduł komfortu. Czy ktoś łepski może to jakoś wyjaśnić?
wesol, dzięki za odpowiedź
zaglądałem dość głęboko, ale nic tam nie było. pozaglądam jeszcze raz.
moduł komfortu nie jest malutki, powinno być go widać.
Sprawdzę jeszcze jak będe miał chwilkę, rozebranie tego plastiku zajmuje chwilkę.
Jakieś podpowiedzi gdzie go dokładnie szukać?
dzięki wielkie za każdą informację.
Pozdrawiam z krainy deszczowców
Na elektrodzie dostałem taką odpowiedz:

Cytat:Czy w tym samochodzie nie ma standardowego modułu komfortu, a jego rolę spełnia BSI (centralna elektryka) ?

Cytat:TAK
w przedliftach jest osobny modul a w poliftach jest razem ze skrzynka bezpiecznikową jak sie jednak okazuje.
OK, to gdzie mam szukać sterownika alarmu.
Logicznie myśląc musi być jakaś centralka lub coś podobnego.

Ta czarna skrzynka BSI jest rozbieralna? Jest coś w środku co może się zwalić?
Przekierowanie