Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Też bym to chciał uruchomić - działa z klucza, nie działa z pilota. Galaxy '99.

Co do ryglowania - wydaje mi się, że należy dodać sumę 64 do kodowania. Ale postaram się znaleźć pełną rozpiskę.
-----------------------------------
edited:

Sorki, dotyczyło to Audi A3.... Ale skoro już o tym napisałem, to podam, może akurat komuś się przyda. Do kodowania 000000 dodaje się poszczególne cyfry (tłumaczenie z netu):
+000001 - otwieranie/zamykanie pokrywy bagażnika pilotem
+000002 - sygnał kierunkowskazami potwierdza aktywowanie alarmu
+000004 - selektywny centralny zamek [1 naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, 2 naciśnięcia otwierają wszystkie drzwi]
+000008 - aktywacja alarmu
+000016 - zamknięcie pokrywy bagażnika po przekroczeniu 5km/h
+000032 - zaryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
+000064 - opuszczanie/podnoszenie szyb pilotem
+000128 - samochód z kierownicą po prawej stronie
+000512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdza zamknięcie drzwi
+001024 - zamknięcie drzwi potwierdzone przez sygnał alarmu
+002048 -po wyciagnięciu kluczyka ze stacyjki i otworzeniu drzwi nie można opuszczać/podnosić szyb
+004096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdza otworzenie drzwi
+008192 - wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz

Do SGA znam tylko to:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php...ics#Coding
Tego otwierania szyb z pilota to raczej nie da się zrobić w przedliftach 2000-2004. Zagłębiałem temat jak zakładałem alarm i kodowanie tego nie ogarniało, podobno jest moduł który dokładasz ale....... podobno już nie jest produkowany i tylko made china. Dlatego zrezygnowałem zrobiłem tylko domykanie z pilota ale to za pomocą alarmu.
Witam. Taki modul podlaczylem 2 lata temu jak kupilem samochod dziala super.Polecam gosc ma wiedze bo przed zakupem gadalem z nim i opowiedzial Jak podlaczyc.Montaz ze sciagnieciem boczka trwal 15 minut i mozna czieszyc sie domykaniem
(10-04-2014 23:12)mariockr napisał(a): [ -> ]Urządzenie z linku służy do automatycznego domykana szyb i o ile funkcja może dość przydatna dla zapominalskich to mi raczej chodzi o otwarcie szyb z pilota ...

więc należałoby zmienić tytuł wątku... Wink
Czy w Sharanie '02 nie powinno czasem domykać i otwierać okien przy trzymaniu przycisku zamykania otwierania na pilocie, jeśli trzymanie kluczyka w pozycji otwierania/zamykania samochodu, otwiera/domyka okna ?
Wtedy problem z dzieciakami w środku chyba nie wchodzi w gre, bo jak coś nie tak, to puszczasz po prostu przycisk i tyle ?
Vag łączy z 09, nie łączy z 46, wersja wyposażenia Highline, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Tak przy okazji, jak sprawdzić czy sharan ma fabryczny alarm i czy przy zamykaniu/otwieraniu powinien być jakiś dzwięk ?
W słupkach za kierowcą i pasażerem mam takie kratki u góry z tyłu i z przodu i coś tam chyba wewnątrz siedzi jak sprawdzam pod światło, a nie są to napewno głośniki. Ale czy nie powinno być też czujek nad lusterkiem wewnętrznym :/
Mam Sharana mk2 , i ten moduł działa tylko gdy przekręce kluczyk i przytrzymam.. Niestety nie przytrzymując przycisk kluczyka. Sad
Okazuje się że i centralną elektrykę można przeprogramować i włączyć funkcję komfortu czyli szybki z pilota, dodatkowo można uaktywnić funkcję autoryglowania drzwi po przekroczeniu 14km/h (prędkość też można zmienić) oraz uruchomić piknięcie przy zamykaniu centralnego zamka/uzbrojeniu alarmu (opcja wyłączona ze względu na niemieckie przepisy).
Wszystko do uruchomienia po przez programowanie EEPROM'u za pomocą dosowego programu VDS_PRO i kabelka OBD2 - COM (RS232) - oba warunki konieczne. Info z niemieckiego forum .
Jak na razie utkwiłem na problemie z połączniem z modułem centralnej elektryki po przez w/w program, jak się uda uruchomić zdam relację.
Może problem w tym, że łączy się z modułem komfortu a niekoniecznie z centralną elektryką?
Sharan z 2003r nie posiada modułu komfortu (46), jest moduł centralnej elektryki (09).
Vag com - kabel OBD2-USB łączy się z 09 centralną elektryką.
VDS-PRO - kabel OBD2-COM nie łączy z centralną elektryką, z innymi modułami np silnik czy nawigacja połączenie bez problemów.
Pozostaje mi sprawdzić inny komputer tylko ciężko dziś znaleźć sprawnego laptopa z portem COM.
Na dobrej przejściówce rs - usb łączę się wszystkim co idzie po rs'ie, kwesita pełnej emulacji rs'a, więc może spróbuj z konwerterem.
Przekierowanie