Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest szansa, że ruszy to na 7M3 962 258 L ? Epprom odczytałem, ale muszę poczytać jak to zmienić, żeby nie narobić bajzlu. Też mam wartości pod zerem odpowiednio 160 i 17 + reszta liczb pod 1 do 9.
ok, powiedzcie koledze kto z okolic Szczecina ma mozliwość zrobienia ( oczywiście nie za darmo) takiego cwancyku u mnie?
Ok udało mi się zakodować piknięcie po zamknięciu samochodu, zamykanie/otwieranie szyb z pilota i zamykanie drzwi po przekroczeniu 14km/h i automatycznym odblokowaniu po wyjęciu klczuyka tego jeszcze nie sprawdziłem, ale powinno działać. Wie ktoś jak zakodować vds`em komfortowe kierunki?

Aha sprawdziłem jak na razie po zamknięciu drzwi i wyjęciu kluczyka automatycznie się odblokowują, jeszcze sprawdzę czy się blokują po przekrpoczeniu 14km/h czy ile tam ustawimy.
Faktycznie sposób sprawdzony i fajnie działa, tylko dźwięk przy zamykaniu trochę kiepski, chociaż lepszy taki niż żaden.
Witajcie posiadam Galaxy MK1 95-00 w wersji Ghia z zalanym modułem komfortu, nie działała mi szyba kierowcy, oświetlenie wnętrza i centralny zamek, na pierwszy ogień poszedł moduł komfortu jak się okazało był tak zalany że posiadał już chyba własny mikroklimat... wyglądał jak wyciągnięty z jeziora po paru latach. Przechodząc do sedna mam pytanie czy moduł muszę zakupić identyczny czy podobny o innym oznaczeniu też by działał, jakie macie doświadczenia? Czym różnią się te bardzo podobne które mają jedynie inną literke na końcu? (G,H,J itp...)
Aktualnie posiadałem różowy jak na foto w załączniku.
Dziękuję i pozdrawiam
Gostas lepiej kup z identycznym nr.
Również mam moduł do wymiany i też się zastanawiałem czy mogę kupić z inną literką na końcu. Mam z "G" i jak chciałem kupić z "F" to niby liczba kostek do podłączenia się zgadzała,bo miał 3,ale jak poprosiłem o zdjęcia to się okazało,że jedna kostka nie ma pinów,całkowicie pusta.
Jeśli już trafisz z niższą literką niż masz i ilość pinów w kostce będzie taka sama to może Ci po prostu coś z elektryki nie działać.
Obecnie jeżdżę bez modułu komfortu, nie działa centralny zamek i oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi lecz "ręcznie" wszystko śmiga. Zastanawia mnie tylko przednia szyba kierowcy nie działająca, czy to za sprawą modułu komfortu czy coś uszkodzone bo wszystkie 5 pozostałych szyb działa...
Ogólnie rzecz biorąc to nie mały wydatek, jakieś ok. 300 zł za taki jak ja mam, myśle że jakiś czas jeszcze dam sobie rade bez niego, jedynie co musze to przelotki w drzwiach naprawić.
(23-08-2014 20:18)Gostas napisał(a): [ -> ]Zastanawia mnie tylko przednia szyba kierowcy nie działająca... jedynie co musze to przelotki w drzwiach naprawić.
Zerknij w jakim stanie są przewody w przedniej przelotce od kierowcy,a możliwe że szyba zacznie działać Wink
Moduł raczej nie odpowiada za to,że nie działa jedna szyba,jak już to wszystkie by padły.

Szukam już jakiś czas modułu (nie działa mi tylko,albo i aż centralny i oświetlenie wnętrza samo się nie uruchamia po otwarciu drzwi) i ceny identycznych modułów jaki ja mam to ok.270zł używane na alledrogo.
Wczoraj pojawił się za równą stówkę,więc warto czasem poczekać Cool
Jak będziesz szukał to nie wpisuj swojego nr. tylko szukaj po słowie moduł i model auta,a może znajdziesz taniej.
Panowie proszę o pomoc. Zalało mi moduł komfortu, przednia szyba uszczelniona i wycieki naprawione ale mam problem. Nie działa centralny zamek, nie mogę otworzyć tylnej klapy, komputer nie łączy się z modułem komfortu. Dodam że moduł został wymieniony i jest ten sam objaw na starym i tym co kupiłem. Czy moduł komfortu ma bezpiecznik , przekaźnik , jak jest zasilany. Jeszcze jedna sprawa - mam dostawiony alarm. Jak naciskam i przytrzymam guzik od zamykania samochodu to klika moduł komfortu i domykają sie szyby, błyskają kierunki. Przy wciśniętym przycisku otwierania błyskają kierunki i otwierają się szyby. GDZIE SZUKAĆ PROBLEMU??
z tego co mi wiadomo to do komfortu z tego rocznika nie wejdzie sie Vagiem
ale moge sie mylic
Przekierowanie