Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziwne rzeczy dzieją się z każdym odpięciem akumulatora,tym razem przestał działać drugi stopień otwierania szyb (automat).
Zmierzchowy nadal martwy,choć jednego dnia dwa razy załączył.
a to akurat normalne ze sie rozprogramowuje ten drugi stopien. Trzeba go ponownie zaprogramowac przytrzymując przycisk na zamknietych szybach okolo 3 sekundy lub dluzej.
witam miałem pewne problemy z elektronika byłem u elektryka i powiedział mi ze ma do wymiany moduł BSI i mam kopić nowy . Teraz takie pytanie jak mam dobrać ten moduł żeby wszystko grał po numerach ???
najprosciej to albo w aso po nr nadwozia albo z vaga jesli sie laczy spisac sobie jego oznaczenia, kodowania i wszelie ustawienia by pozniej nie bylo problemów.
znalazłem to bsi takie http://allegro.pl/sharan-2-0-8v-95-00-ko...01409.html numery sie zgadzają co do cyferek . ale to bsi jest od wersji benzynowej i czy będzie pasowało
czy jak dobiorę bsi oznaczeniami to będzie pasował na 100%????
Jeśli jest ten sam numer co na twoim starym , to powinien pasować.
Tak się wtrącę - czy jest jakiś sposób żeby zrobić backup wszystkich ustawień, czy tylko zrzut całej pamięci że tak powiem mechanicznie a nie przez vaga?
moze i jest taka mozliwosc zrobienia takiego zgrania ale nie wykonalne z twoja wiedza ani nie z moją. Poza tym nie chodzi tu tez tylko o jakis zrzut ale i tak pozniej musisz zrobic kodowanie i ustawienia wszelkie. Tak jak przychodzi nowy modul jakikolwiek do aso to jest czysty i sie wrzuca czasami soft zgrany sprzetem do diagnostyki z serwera danego koncernu np vag. Potem i tak musimy ustawic czy mamy na wyposazeniu klime , ile poduch, tempomat, komputer pokladowy i dziesiatki innych rzeczy.
Wiem o czym piszesz, ale jeśli by mieć wsad sprzed wymiany ten po adaptacji itp już kodowany - całą pamięć z uszkodzonego modułu, podmieniasz urządzenia, wrzucasz wsad bo teoretycznie z tego samego zgrany i chyba by to poszło. Tak tylko gdybam... kwestia samego zgrania pamięci to nie sądzę żeby była jakąś wielką sprawą i kosztami, w sensie takim, żeby komuś zlecić taką usługę ( u mnie mam akurat takiego magika) i nie wiem ,czy nie wyszłoby taniej i mniej roboty niż później wszystko od zera w nowym robić.
Przekierowanie