Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przecież w temacie na stronie 4 napisałem, że u siebie to uruchomiłem Wink
Czy jeszcze ktoś poza DDiablo uruchomił domykanie szybek z pilota na 7M3 962 258 L ? U mnie po zalogowaniu w bloku 09 i dalej 11 (wpisuję 21318) otwiera się okno z nakisem status OK. Nic więcej Angry Wiecie co dalej mam robic? Huh
Sterownik już zmodyfikowany. Miałem niepełną wersję VDC pro bez dodatkowych funkcji odczytu i modyfikacji EEpromu. Szybki działają góra dół z pilota a zamki zamykają się po przekroczeniu 14km/h. Tylko sygnału nie mogę aktywować pomimo zwiększenia bloku 61002 o 22 dlatego zwiększyłem tylko o 6. Big Grin
Rysiekkk opanowałeś juz temat ?
Słuchajcie wymieniłem wczoraj moduł komfortu na taki z końcówką AM wszystko ładnie pięknie w vcds w bloku 13 jest włączenie otworzenia szyb z pilota i działa ale nie ma zamknięcia szyb z pilota i jak wiadomo nie działa zamknięcie. i jeszcze jeden problem prawdopodobnie w tum module jest alarm i jak pilotem od zamontowanego alarmu otworzę drzwi to dioda dalej miga samochód sie otwiera ale po chwili zaczynają mrugać kierunki do momentu jak ze scyzoryka nie otworzę. no i jak nie otworzę drzwi rygluje mi sam zamki po ok 1 min, można to jakoś wyłączyć ten alarm
Pewnie musisz zmienić kodowanie na takie bez alarmu.
tylko jakie powinno być kodowanie aby alarm wyłączyć
witam, przez przypadek jak zamknąłem samochód pilotem i dłużej go przytrzymałem okazało się ze szyby mi zjechały w dół. Sprawdziłem jeszcze raz i tak samo, ale żeby je zamknąć analogicznie trzymając w tym przypadku otwarta kłódkę na pilocie brak jest reakcji.
Przerabiał ktoś podobny przypadek?
Czy ktoś z was wie jak użyć skanera VAG5053ITS do przekodowania centralnej elektryki?
Chętnie bym dorzucił sterowanie szybami za pomocą pilota...

Z tego co doczytałe ten skaner obsługuje kodowanie. Tylko jak to przeprowadzić?
(16-03-2015 23:39)skimir napisał(a): [ -> ]Czy ktoś z was wie jak użyć skanera VAG5053ITS do przekodowania centralnej elektryki?
Chętnie bym dorzucił sterowanie szybami za pomocą pilota...

Z tego co doczytałe ten skaner obsługuje kodowanie. Tylko jak to przeprowadzić?
[Obrazek: 090909.jpg]
jak wejdziesz w "09" to co ciekawego tam widać ?
zrób foto / przepisz

btw Jesteś z Krakowa / okolic ? Big Grin
Jak rozgryziesz temat to ja się do ciebie uśmiechnę Tongue


Mam lapka z gniazdem "COM", mam kabelek - ale ni hu hu nie mogę się połączyć VDC-PRO.
Nie wiem czy kabelek trefny ? a może gniazdo w lapku nie działa Dodgy
Po wejściu w 09 jest:
01 - info o ECU
02 - odczyt błędów
05 - kasowanie błędów
08 - bloki pomiarowe
03 - Testy ele. wykonawczych
04 - nastawy podstawowe
10 - adaptacje
07 - kodowanie
11 - logowanie
15 - kody gotowosci
09 - pomiar pojedyń.
1A - Ident. rozszerz.

Po wejściu w 11:
Logowanie (hasło 5-znakowe)
Logowanie (hasło 7-znakowe)

Wybieram - logowanie hasło 5 znakowe, wpisuję 21318 - pojawia się komunikat "Logowanie udane" i tyle, stoi...
Wciśnięcie klawisza enter czy ESC powoduje powrót do menu 09 Cent. Elektyka...

Tyle :-)
Przekierowanie