Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(15-01-2014 01:55)rodzynek napisał(a): [ -> ]Nie wiem z jakiego programu to zrzut. W każdym razie etka widzi BSI od numeru nadwozia F7M-W-021027, co nam daje datę [undefined=undefined]01.09.1997 (a więc rok wcześniej, niż pisałem wyżej).

O sterowniku spod fotela nie mówi nic w kontekście modyfikacji auta. Ale to najlepiej sprawdzić naocznie - pod fotelem nic nie ma, a centralny działa Wink

Nie podniecamy się tak!
Po primo; Rodzynek akurat nie pisze dokładnie jak jest (POMYLIŁ SIĘ DOKŁADNIE O 1 ROK;W-TO 98') Scrappy pała!
Po drugie ;w ETKA JEST JAK BYK-JEDEN NR KAT.,czyli nie trzeba nic rozbierać(chyba ,że ktoś lubi)
Przyznaję rację ,co do lokalizacji modułu centralnego,ale to tylko pół prawdy..
Tym bardziej jak kolega ma etke ,to mógł pomóc udostępniając numer części,(bo o to Grażynie chodziło nie?(a nie bić pianę -czepiajac się szczegółów..
PozdrawiamSmile
Bez zdiecia osłony nie spiszesz nr .dziś to robiłem trzeba zdjąć osłone nad kolanami od drzwi do obudowy radia i lekko wysunąć moduł ,aby dokładnie odczytac numerek
Nie jesteś moim nauczycielem, żeby mnie oceniać, to po pierwsze, a po drugie do szkoły się nie chodziło? Czytanie ze zrozumieniem się kłania?
Cytat:Po siedzeniem był w starszych rocznikach - 95-97 (może jeszcze pierwsze pół roku 98).
Kluczowym jest tu pogrubione słowo "może". Po trzecie kolega uściślił swoją wypowiedź, podając numer nadwozia i datę co do dnia. Jak Ci się nudzi, to nie czepiaj się nieistotnych w tym temacie rzeczy, bo autor tematu ma auto z rocznika 1999.
01.09.1997 to nie ;'..."Dokładnie, jest tak jak rodzynek mówi."
01.09.1998 to by było dokładnie,a kolegę Grażynę interesował nr; części ,dlatego tu piszę i staram się mu pomóc,żeby niepotrzebnie nie rozbierał ...
A jak masz się obrażać o byle uwagi,to proponuję nic nie pisać i nic nie czytać,będzie błoga cisza na forum,a każdy będzie trzymał swoją wiedzę dla siebie..
Nad bezpiecznikami modół był już w 97r .Oto jego nr 7M0962258 K i drugie oz. 97 VW 14B205CC .
(15-01-2014 20:29)goozik napisał(a): [ -> ]01.09.1997 to nie ;'..."Dokładnie, jest tak jak rodzynek mówi."
01.09.1998 to by było dokładnie,a kolegę Grażynę interesował nr; części ,dlatego tu piszę i staram się mu pomóc,żeby niepotrzebnie nie rozbierał ...
A jak masz się obrażać o byle uwagi,to proponuję nic nie pisać i nic nie czytać,będzie błoga cisza na forum,a każdy będzie trzymał swoją wiedzę dla siebie..

Dobra, chcesz dokładnie, to będzie. Wrzesień to pierwsza połówka roku?


Też się staram pomóc, jest wszystko napisane jak ma być, a Ty się czepiasz, coś tu jest nie halo...
Były w roczniku 97 , oto oznaczenie mojego z auta rok 99 ,-97VW14B205CC jeden nr. drugi 7MO962258K .
(15-01-2014 21:39)grażyny napisał(a): [ -> ]Były w roczniku 97 , oto oznaczenie mojego z auta rok 99 ,-97VW14B205CC jeden nr. drugi 7MO962258K .

Ale to 97 z numeru 97VW... to nie rok produkcji.

Goozik, ja się nie chce wymądrzać, ani wykłócać. Ale każde SGA po +/- 97/8 roku ma centralny zamek w BSI.

Etka zawsze pokazuje tylko jeden numer części - aktualny (tj. ostatni dostępny model), dla BSI jest to 7M0 962 258 K.
Ale wcześniejsze moduły mają kolejno numery:
- 7M0 962 258
- 7M0 962 258 B
- 7M0 962 258 F (od 30.04.1998)
- 7M0 962 258 K (od 01.06.1999).

Można zatem powiedzieć, że właściwy numer to ten K, ale może się okazać, że inne też pasują.

Peace Wink
Ja również nie mam zamiaru prowadzić jałowej dyskusji,a konstruktywną i jeżeli ktoś się pomyli na forum, to staram się go nakierować na dobrą drogę..
Odnośnie tematu;jak znasz etkĘ to wiesz ,że rocznik98 ma oznaczenie W
rocznik97 ma V,rocznik 2000 ma X itd i jest to ósmy znak licząc od końca nr VIN i w tej kwestii katalog nigdy się nie myli..
Ja przyznałem Ci rację odnośnie lokalizacji modułu,bo pierwotnie mogłem kogoś właśnie w błąd wprowadzić i więcej nie zamierzam się jakimś dzieciom tłumaczyć.
Prześledziłeś ten temat na pewno "ze zrozumieniem":) i wydaje mi się ,że wiesz o co mi chodzi?(w przeciwieństwie do niektórych)
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!
Aaa- i piszemy dalej poprawnie po polskiemuSmile
Kolego ,,rodzynek ,, podałeś że ten nr. 7M0962258 K , był montowany od 1 06 99r, a ja mam Sharika z 05. 03. 99r i właśnie taki jak wyżej nr.modułu ,czy nie jest fabrycznie montowany ??? ,ktoś sam go wymieniał ? .Kupiłem auto na niemieckich blachach .Podjadę do serwisu moze zechcą mi po nr.vin podac jaki tam powinien byc nr. modułu .
Przekierowanie