Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Vaga dzisiaj po 22 podepnę to zobaczę
Ok to super. I jakby kolega sprawdził przy okazji numer licznika z ciekawości z kodowaniem. 1/2 fis czy pełny? Z którego roku samochód? Alarm jest fabryczny czy dokładany? Pytam bo były różne wersje modułów i podobno nie wszystkie alarm miały, chyba, że to tylko kwestia kodowania.
podaję przy okazji bloki jak to wygląda na vagu
ok jak się podłącze to sprawdzę.Mój sharan jest z 2001 z pełnym fisem i fabrycznym alarmem.
Ok to czekam, jeszcze jeden kolega ma to sprawdzić, więc niech napisze też w temacie to może się komuś jeszcze przyda ta informacja Smile
Sprawdziłem bloki pomiarowe centralnej elektryki tak jak pisałeś na pw
[attachment=3479]
wygląda że u mnie sprawdza tylko żarówki stopu bo kontrolka gaśnie po naciśnięciu pedału hamulca.
[attachment=3480]
Dziwne, u mnie w gr 9 też nie mam 3 i 4 bloku, ale u Ciebie powinien być, natomiast grupa 10 u Ciebie jest u mnie nie ma bo nie mam kontroli. A jak wyjmiesz żarówkę z przodu to nie wywala błędu? Tylko na tylne światła działa?
Z przodu to nie wiem bo moje grube ręce nie wejdą bez wyciągania akumulatora lub filtra, z tylu sprawdza tylko światła stop bez trzeciego stopu.
No to ciekawe, może w późniejszych wersjach były z przodu. Niech kolega wms32 jeszcze sprawdzi u siebie i w blokach jak to wygląda. Kodowanie sprawdziłem i mam takie samo, więc to kwestia skrzynki a nie kodowania. Może są jeszcze jakieś wyższe wersje, które obsługują przód i tył?

Edit: tak teraz patrzę jeszcze grupa 13 odpowiada za kontrolę żarówek i tutaj bloki są takie 1 przełącznik lewych pozycyjnych, 2 przełącznik prawych pozycyjnych, 3 żarówka tylnego lewego światła, 4 żarówka prawego tylnego światła.
U mnie też kontrola jest tylko świateł stopu,bo gaśnie kontrolka jak nacisnę na stop.Co prawda nie sprawdzałem jak się spali inna żarówka bo jeszcze nie było okazji.A pod kompa podepnę później.
Sprawdź bloki w centralnej elektryce 9, 10, 11 i 13 i wklej jak możesz 10 i 13 grupa dotyczy modułów z kontrolą. To, że kontrolka gaśnie po naciśnięci stopu to normalne, w sharanie z 97r gdzie było to zrealizowane przez przekaźnik było tak samo a mimo to sprawdzało żarówki z przodu i tyłu.
Przekierowanie