Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawór EGR - odcięcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
:)Ja zaslepilem srubka i jest ok Smile
(25-05-2012 06:30)wesol napisał(a): [ -> ]ale tak jak pisalem nie ma potrzeby wstawiac blaszke. Odczepiasz wezyk 12 od egru (1) i zaslepiasz wezyk zeby podcisnienie nie zasysalo poiwertrza z atmosfery i masz zaslepiony uklad recyrkulacji. Cos sie uparl na ta zaslepke.

masz rację, ale w przypadku gdy egr jest szczelny - domyka się.

u mnie w galaxym on "wisi" i koniecznie trzeba było zaślepić. Wstawiłem kawałek aluminiowej blachy między egr i kolektor dolotowy i zaślepiłem wężyk podciśnienia.
Witam. Panowie w jaki sposób wymontować EGR z silnika AUY? Myślałem, ze mi się uda dziś go wykręcić. Dwie dolne śruby od rurki się odkręciły, ale jest problem z tą dolną od EGR. Przeszkadza ta rurka, nie da rady wcisnąć imbusa. Trzeba odkręcić cały kolektor?
da sie odkrecić. ja odkrecalem u siebie i nie bylo problemu. Odkrecasz te rurki tak by je wyciagnac czyli od chlodniczki wodnej i od egra. masz wtedy dostep do srubek trzymajacych reg na kolektorze dolotowym. pol godziny roboty.
Jakie objawy może dawać uszkodzony / zapchany EGR? Czy są jakieś oznaki, że trzeba go np wyczyścić lub wymienić?
A ja go chciałem wymienić. Znalazłem info że do mojego silnika AUY/BVK (bo do końca nie wiem jaki jest model dokumenty=AUY, etka=BVK) jest EGR pod numerem 038131501AA. Na allegro znalazłem wszędzie EGRy firmy WAHLER: http://allegro.pl/listing.php/search?str...nge_view=1
I tutaj moje pytanie. Czy ten WAHLER to producent oryginałów dla VW czy kiepska podróba?
Raz mogę wymienić. Jak szybko padnie to zrobię jak było tutaj opisane.
Czy oprócz tej czynności zaślepienia trzeba jeszcze coś w sterowniku wyłączać?
Wahler to org., ale nie szkoda ci kasy? Toż to masakra te ceny, a na przeglądzie i tak nie badają wydechu (bynajmniej na razie). Sirius rób tak jak piszą śruba w wężyk i ciesz się kasą w kieszeni.
Mógł by ktoś dać zdjęcie który wężyk dokładnie zaślepić?
ten wezyk co wchodzi w EGR. Jest jeden wiec co tu pokazywac. Odpinasz go od EGRa i zaslepiasz śrubką i po problemie.
:)Kurcze po takim rysunku chyba juz nikt nie bedzie mial problemu jaki wezyk zaslepic pozdrawiamBig Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie