Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawór EGR - odcięcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
pi pierwsze nawet nowe turbo puszcza olej i puszczac musi. Nie ma szczelnego turbo. Druga sprawa to to ze najwiecej oleju bedzie sie dostawac odmą czyli odpowietrzeniem skrzyni korbowej- masz taka rurke od pokrywy zaworowej podlaczona do dolotu.
Mam pytanie o odcięcie egr. jak jadę z większą prędkością przy trzymaniu pedału gazu w jednym miejscu to silnik jedzie tok jakby drobnymi szarpnięciami ( nie pracuje równo) myślałem o przepływomierzu ale komputer nie wykazuje błędu chciałbym spróbować jak auto pojedzie bez egr bomoże to przez niego więc chciałem go odłączyć ale nie wiem jak?
Fotki mile widziane
tylko odlaczyc wezyk od egr i zatkac ten wezyk śrubką.
kolego ja jak mialem nie zaslepiony egr to auto tak na 1,5 tys obr na 1 i 2 biegu lekko poszarpywalo ale jak jak go zaslepilem to te szarpiniecia minely
A gdzie znajdę ten wężyk?
N18 też odpiąć?
Edit:
Znalazłem już ten EGR, dojście trochę kijowe, mogę to zrobić na próbę w zaznaczonym miejscu zaślepiając te dwa elementy? Jak to najlepiej zrobić?
[Obrazek: ee8c2d7323d1b76c.jpg]
Edit 2:
Zrobiłem jak wyżej zaznaczyłem na próbę, jest OK, teraz wytnę z blaszki.
Samotnie kontynuując temat, kupiłem blaszkę na allegro, chciałem ją zamontować, ale odkręciłem tylko 2 śruby (z czego jedną z poświęceniem wielu narzędzi). Jak można się dostać do tych niższych śrub? Jak je odkręcić?
ale tak jak pisalem nie ma potrzeby wstawiac blaszke. Odczepiasz wezyk 12 od egru (1) i zaslepiasz wezyk zeby podcisnienie nie zasysalo poiwertrza z atmosfery i masz zaslepiony uklad recyrkulacji. Cos sie uparl na ta zaslepke.
Odpuściłem zaślepkę - z 4 śrub EGR od kolektora odkręciłem tylko 2, masakra... Totalny brak dostępu, jeden imbus się zrobił okrągły, inny wpadł pod auto, śruby mocno dokręcone (zapieczone?). Jest jak było - śruba w wężyk i na to trytytka.
Tak jak myslałem że po zatkaniu ERG,auto do 2000,tys obrotów odmuli się,dobrze że pokazałes mi wesol jak to zrobić!,może i u Dropsa jest to samo ?
A może. Też spróbuje zaślepić.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie