Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawór EGR - odcięcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Podziękować. ! Big Grin
Przy okazji naprawy przewodów olejowych do turbiny wyczyściłem kolektor dolotowy i zaślepiłem przyzwoicie EGR. Na kolektor ssący i wydechowy wyciąłem blaszki, ładnie posmarowałem pastą do uszczelek wydechowych i wszystko skręciłem. Bomba.
Z kolektora ssącego wyciągnąłem kubeczek po małym jogurcie szlamu/błota. Tak się zastanawiałem, skąd on tam się bierze - przecież jest filtr powietrza. Ale w przebłysku geniuszu znalazłem odpowiedź. Olej w układzie dolotowym daje odma - turbina sucha z obu stron - a materiał stały daje właśnie EGR! Pary oleju w połączeniu z sadzą dają błoto, a 18 lat użytkowania zrobiło swoje.
cześć , wysypał mi się egr i pora za zakup nowego , na alledrogo do AUY są różne np. w opisie jednego jest sharan itd a na innej aukcji już nie ma SGA , niby silnik ten sam ale zawory już inne , do sharana auy 038131501AL a do bory auy 038 131 501E , czym się różnią te zawory ktoś mi podpowie ? pozdrawiam
a może zaślepic wezyk podciśnienia... za darmo Big Grin
(19-01-2016 07:40)wesol napisał(a): [ -> ]wezyk od tego ufo odpinasz i zaslepiasz gwozdziem srubka czymkolwiek i po sprawie.

Koledzy czy to samo dotyczy silnika ASZ ? Gdzies czytałem Ale juz nie pamietam jakiego dotyczyło to silnika ale na pewno na PD ze to wiecej zachodu jest. Włącznie z odinstalowaniem w ECU ,a moze chodziło o DPF ? Jesli zaślepienie wezyka lub podkładki to sprawa prosta.
Ja mam asz i tak jak wesol poradził srubka, gwoździk i jest git. Pozdro
A dzieki,nie spojrzałem na twoj profil.
mój padł całkiem , kupiłem taki jak szedł na pierwszy montaż Wahler
Niepotrzebnie bo śruba i po sprawie. Nie dał bym za nowy 20 zł bo po co. Zapłacić by robić sobie syf w dolce i wszelkie problemy z tym związane?
... lepiej na turbinke zbierać tudzież na uciechy wszelakie... Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie