Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawór EGR - odcięcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
z przekąsem napisałem o tym znaniu się, nie unoś się Smile

nie tak skonstruowałem zdanie. Nie chodzi o to, czy SGA jest sportowe czy nie. Urna robi dobrą robotę. Trzyma w czystości dolot i nie zasyfia przyrody.
A mi mechanik zatkał śrubką ten wężyk co steruje klapą gaszącą Smile, od razu mi coś nie pasowało. Trzeba jednak samemu o wszystko zadbać
A ja zamówiłem kmomplet zaślepek, czyli w sumie 2 i bede je wsadzała bo poki co mam tylko zdjęty węzyk od podcisnienia, ale moje pytanko do was czy ktoś wyciągał koloektor dolotowy i go czyscil ? Wydaje mi sie że tam jest strasznie zrypany dostęp ? Da sie tam samemu łapy wsadzic i to odkrecic do czyszczenia ?
Mam pytanko czy używał ktoś z was ten preparat do czyszczenia EGR czy wystarczy ekstrakcyjna benzyna?

http://www.youtube.com/watch?v=ZdJUvMFJPdY
Polecam zmywacz do hamulców. Jest w sprayu, ładnie to wszystko czyści, testowane w Renault Kangoo.
witam co do puszczania odmy jestem za ale jest jedno ale w zime przy duzym mrozie poprostu opary zamarzaja w tym wezu i odma zatkana sprawdzajcie bo wyssie olej z motoru
Przy czyszczeniu EGR chce też kolektor dolotowy wyczyścić i pytanie czy od góry go wykręce bez wiekszych problemów?
Egr wyczyszczony kolektor dolotowy też trzeba sie nakombinowac ale bez kanału mozna to zrobic co do efektu to tyle ze jest czysto w dolocie i nic wiecej odpiąłem egr i jakby jest lepiej ale mam pytanie czy to może powodować że silnik wolniej sie grzeje?
ludzie tak gadajaze od tego sie nagrzewa cos tam silnik ale jakos w to nie wierze. Usunalem egr calkowicie w swoim SGA i nic nie zauwazylem. Odrobine bardziej twardo tez silnik pracuje jak egr jest wylaczony. Mozna pomieszac w sofcie nieco bardziej to bedzie silnik chodzil mieciutko na jalowych jak mu sie zapoda wieksze otwarcie egr.
To też wyczułem że taki twardszy jest i jakby głośniejszy też.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie