Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawór EGR - odcięcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Bliżej lata podejrzewam że się zgłoszę Smile bo mam Zabi skok. Do tego czasu będę wiedział czy auto godne ładowania kasy. Smile
ja nie żałuje kasy lecz chce to robić też z głową, żeby nie przedobrzyć bo widomo jak to bywa a w sumie kolega GTH niech się wypowie czy jest sens wydłubać EGR bo kolektor jak czyściłem to egr okazywał się zwężką. PS chyba że macie patent na coś takiego
http://allegro.pl/f92c-zaslepka-zamienni...36477.html ale mi takie nie odpowiadają bo ja mam kolanko z zabezpieczeniem a wole oryginał
PS: może podpowiedź jak przygotować auto do zabiegu
Zadzwon do mnie za dnia, mozemy podyskutowac 697 148 438.
W PD aż taka zwezka nie jest. W starszych TDI o ile dobrze pamiętam więcej zwezal. A tu odpuściłem temat flanszy bo stwierdziłem że nie ma sensu. Bo zawęża minimalnie. Kolega GTH może napisać czy coś warto zrobić przed wizytą w jego zakładzie Smile
W sensie usuniecia egr? Jezeli ktos decyduje sie na jego dezaktywacje warto zeby byl zaslepiony/zamkniety szczelnie a dopelnieniem zabiegu bedzie jego softowe calkowite wylaczenie.
Ale w auy asz itp to nie ma ani potrzeby softowo wywalac ani nawet zaslepuac. Wezyk tylko odpinamy i zaslepiamy stubka i po temacie. Jesli grzybek jest w pozycji zamknietek to juz nic nie musimy robic. Klapy gazacej to ja bym nie usuwal bo bedzie telepac silnikiem przy gaszeniu i to rodzaj zabezpieczenia jak sie silnik rozbiega.
To akurat racja, nie w kazdym starszym vag jest taka potrzeba. A z grzybkiem miewalem juz przypadki gdzie nie domykal do konca, bardzo rzadko ale sie zdarzalo. Niemniej jednak jak robimy softa a egr jest zaslepiony docinam go tez softowo bo to chwilunia.
To ha tez wiem a zazwyczaj wszyscy czyszcza te egry. Tez mi Robert wykasowal w obu uatach egr. Tu unas w sga to tylko w tdi to problem z egr ze trzeba go softowo wykastrowac jest w 2.0 tdi. Wszystkie 1.9 nie wymagaja tego i nic to nie daje.
Bo 2,0tdi czepia sie o przeplyw, z tydzien temu mialem akurat takiego dlatego pamietam, ale nie wplywa to w zaden sposob na osiagi. Wylaczenie na histerezach + dtc i problem z glowy.
Sluchaj a wplywabto cos na dpf w hakims stopniu powaznym taka kastracja egr?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie