Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
ja bym obstawiał na pompę , jak by pasek nie domagał to i ładowanie by było słabe .
okazało się , że jest mało płynu.
nie łapie nawet minimum.
jaki płyn dolać?
witam ponownie.
płyn dolany-nie pomogło.
wziąłem żonkę żeby kręciła mi kierownicą na postoju a ja słuchałem skąd dochodzą dziwne dźwięki.
i okazuje się że z napinacza.
na wolnych obrotach jak zaczyna kręcić kierownicą to napinacz zaczyna bardziej "wibrować" i hałasować , a jak doda się lekko gazu to się uspokaja.
teraz pytanie.
wymiana paska czy napinacza?
i czy w ogóle oprócz napinacza hydraulicznego jest jeszcze inny system napinania?
ponawiam pytanie.
jest jakaś regulacja napinacza czy tylko wymiana?
jak sprawdzić ręcznie czy napinacz jest sprawny?
nic nie wymieniac, jezdzic dalej. Taka rola napinaczy by napinał i spelnial swoje. póki nie wibruje jakos mega mocno to nie ma sie czym martwic. Ewentualnie sprawdzic rolke na alternatorze tzw wolne kolo czy spelnia swoje i jeszcze to duze kolo pasowe na wale czy sie nie rozwarstwia ta guma na nim.
OK...
witam , mam mianowicie problem ze wspomaganiem w sharanie 2003 r 130KM . kierownica zaczęła mi ciężko chodzić , płyn jest , pompa chodzi normalnie , nie ma nigdzie wycieków ani zgrzytów , gdzie tu szukać przyczyny ?
Trzeba podnieść przód i chwycić za któreś przednie koło, próbować skręcać lewo - prawo, masz to zrobić bez wiekszego wysiłku, oczywiscie kierownica odblokowana, silnik stoi, możesz poruszać maglownicą kołem kierowniczym. Będziesz wiedział teraz czy maglownica chodzi lekko, jesli tak, to wymiana pompy.
Końcówki kierownicze i przguby na dole masz OK?
Bo możesz mieć też padnięte któreś łozysko oporowe na górze w McPersonie.
Pozdr.
końcówki myślę ze ok , nie ma stuków . po niedzieli jadę na jakiś warsztat . dzieki .
ugieta kolumna kierownicy ,podobno tak sie dzieje przy skreconych kolach i dziurach lub kraweznikach , czy ktos sie orientuje czy takie cos sie regeneruje czy kupic uzywke ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Przekierowanie