Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
raczej pompa kaput. Za grosze kupisz uzywke i podmienisz to sie przekonasz.
Zgadzam się, miałem podobny przypadek i u mnie rozwiązaniem była wymiana pompy wspomagania.

Na szrotach popytać, można za niewielkie pieniądze kupić.

Pozdrawiam.
Panowie tak jak mówicie padła pompa:)kupiłem dzisiaj za 50PLN z Toledo Big Grin i wszystko hula jak powinno dzięki wielkie za pomoc.SmileSmile
[attachment=2782]
Witam
Koledzy sprawdzcie sobie przewód od wspomagania na dole koło przekładni strona prawa pod samym wylotem od klimy .U mnie właśnie strzelił , a oto co z niego zostało ..... auto 2003
witam.
od jakiegoś czasu zauważyłem , że jak kręcę kierownicą na postoju to słyszę dziwne dźwięki i kierownica jakby chodziła skokami.
gdy podwyższę obroty do 1500 wszystko wraca do normy , dźwięki ustają , kierownica chodzi płynnie.
co może siadać?
naciągnij sobie pasek, nawet go wymien przy okazji.
Sprawdź czy płynu jest dość, ale jesli po dodaniu gazu jest ok, to pasek sie slizga i robi skoki.
w tym modelu paseka się nie naciąga bo jest on caly czas napinany napinaczem na sprężynie zobacz czy napinacz nie skacze podczas pracy silnika sprawdz wolnobieżkę na altku zobacz czy jest stan oleju do wspomagania czy nie jest brudny spróbuj wymienic na nowy oil zielony z tego co pamiętam i zobacz stan paska pk jaka kondycja nowy ok 50zeta
ok-sprawdzę.
Ale pasek może być już mocno naciągnięty i napinacz może nie dawać rady. U mnie stary pasek na deszczu niemal cały czas się ślizgał, nowy był krótszy o ok. 1,5 cm i jest w końcu spokój.
sory nie spojrzałem na rocznik, myślałem że chodzi o mk1. Tam sie napina pompe wspomy ręcznie. ALe i tak bym obstawiał pasek, jesli nie domaga na wolnych
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Przekierowanie