Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Dziś przywiozłem maglownicę ze szrotu zdemontowana z kumpla rozbitego Sharana. Cena na szrocie to 400 złotych i założenie 250 + płyn do wspomagania. Razem wyszło 700. Wymiana trwała około 3 godzin i robił to jeden mechanik.Smile
geometria kosztowala mnie 30zl , po prostu gość jak rozkręcił końcówki to liczyl obroty wkrecania , potem tylko szybko na geometrie i nie trzeba bylo duzo poprawiac .uzywki bym nie kupowal , tylko regeneracja trwa dzien czasu a auta nie bylo jak z wyprowadzic z warsztatu po wyjeciu maglownicy wiec zaryzykowalem w uzywke i stracilem . przynajmniej na spokojnie zregenerowalem ta uzywke a potem umowilem sie na podmianke . regeneracja 500zl , uzywka 400zl , robocizna 200zl .
u mnie właśnie zaczęło cieknąć i to na złość z obu stron, zamówiłem zestaw uszczelek i zobaczymy czy dam radę ogarnąć :] w moich regionach za samo rozebranie pomalowanie oczyszczenie 350zł
Jakie łożysko idzie na koło tej pompy i jak je wyminic rocznik 2001 czyli nowa buda
https://www.youtube.com/watch?v=TO_jb3JH...e=youtu.be
Kup drugą i nie będzie problemu. Mam kilka rozebranych takich pomp i znam ich budowę. Są dwa łożyska. Jedno za kołem pasowym w obudowie a drugie w deklu z tyłu pompy. Jeśli łożyska masz do wymiany to kondycja pompy też słaba a to z tego powodu że łopatki w środku pompy mogą być przytarte.

Używana koszt 150 złotych a regeneracja 250. Ja swoją regenerowałem i śmiga jak ta lala.Smile
kurna same wydatki skarbonka bez dna. Moze na pączatkku wymienie jedno łożysk od strony kola tylko jakie oznaczenie on ma
Nie wiem czy bez rozbierania pompy w drobiazgi dasz radę to łożysko wymienić. Jeśli dobrze pamiętam to jest tam uszczelniacz. Łożysko ukryte jest za osłonką ale nie znam wymiaru.

Jeszcze jedna sprawa czy twoja pompa wydziela taki dźwięk z..z..z... Jeśli tak to wymiana łożyska na nic się zda bo pompa już się zużyła. pomoże wymiana lub regeneracja.Smile
jak narazie to nic nie słychac tylko ten dzwiek 44 sekunda ale to chyba napinacz tak daje
Wymieniaj na uzywke i bedzie po sprawie. Luzów by tylko nie miala.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Przekierowanie