Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Jak narazie to zostawie bedzie kasa to wymienie dzieki za info
witam
Podepne się pod temat układu kierowniczego. Byłem dzisiaj na sprawdzeniu zawieszenia i wyszło że mam do wymiany między innymi drążek kierowniczy lewy bo podobno wypadło jakieś jabłko czy coś w tym stylu. Pytanie czy wymiana jest bardzo skomplikowana i czy da rade zrobić to samemu w garażu?
Od jakich VW pasują pompy do naszych samochodów po 2001
Ostatnio jak szukałem obiawów głośnej pracy w rejonie paska wielorowkowego gdzie przyczyną okazał się napinacz który już sobie wymieniłem to oprócz tego zwróciłem swoją uwagę na pompę wspomagania bo myślałem że to on hałasuje. Okazało się że to nie ona ale ruszając kołem zauważyłem taki oto luz naniej tz. poprzeczny. Tu jest film

https://www.youtube.com/watch?v=TO_jb3JH...e=youtu.be

Załatwiłem sobie drugą ale okazuje się że prawdopodobnie tak ma być bo na tej co załatwiłem tez jest taki luz

https://www.youtube.com/watch?v=UQi3v1iE...e=youtu.be

Powiedzcie czy ten luz ma być czy to usterka ??????
Tak, jest ok. Każde lozyskowanie musi chodzić na jakimś tam luzie. Skrec sobie w rowerze oś suportu albo konusy na lecę w kole tak żeby nie było luzu to zobaczysz że zaraz się posypie.
i spox no to w takim razie pompe zostawiam w spokoju. Kurcze człowiek sam sobie szuka problemów he he. Ale będe spokojnie społ mając taką wiedze TongueTongueTongue
czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy pompa wspomagania do sharana po lifcie czyli 2001r pasuje tylko od sharana czy od polo golf i innych też będą pasowały. pozdrawiam
Powinny pasować. Pasuje też od starszego modelu Sharana tylko kółka pasowe są inne.Big Grin
Witam, nie mogłam znaleźć odpowiedniego wątku, żeby opisać swój problem więc pisze tutaj. Mianowicie, ostatnio dziwne rzeczy dzieją mi się ze wspomaganiem, zacina się, blokuje kierownice, odłącza wspomaganie a nawet czasem przy gwałtownych ruchach kierownicą, szczególnie kiedy pada włącza mi się kontrolka od ładowania, czy tam jego braku. byłam na stacji kontroli pojazdów, diagnosta sprawdzał maglownice (bo wycieka mi płyn od wspomagania, dolewam go średnio co 150 km ) maglownica nie ma luzów, lecz jednak nie widać czy wycieka przez nią płyn, czy to może być spowodowane awarią popy wspomagania ? oczywiście mój brat jest mechanikiem i najprostszym dla niego sposobem jest wymiana maglownicy - wiadomo kosztowna sprawa, ale skoro nie ma luzów czy warto ją ruszać ? proszę o pomoc, jestem tylko bezradną kobietą ;D
Mam właściwie identyczny problem - wspomaganie przerywa,szczególnie przy niskich prędkościach. Kręć w miejscu kierownicą,ale dodaj trochę gazu - jeśli wspomaganie będzie działać lepiej,pompa do wymiany Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Przekierowanie