Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Układ kierowniczy, maglownica, wspomaganie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
No to wybrałeś dział.... Big Grin
Napisz go tutaj. http://www.vw-sharan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=101
Ogólnie, mój problem zaczął się gdy podczas jazdy zaczęło mi sie dymić spod maski ,zatrzymałam się - śmierdziało plastikiem, odpaliłam silnik ruszyłam kierownicą i było ok dopiero podczas jazdy poczułam opór na kierownicy. Pocieszyłeś mnie, że to może być tylko pompa. Właśnie głownie podczas małej prędkości albo tzg kręceniu w miejscu mam problemy
Mam problem ze wspomaganiem, objawy:
1. Podczas dojazdu do skrętu np. na czwórce bez gazu zanika mi wspomaganie ( mało w gościa nie rypnąłem ), i za chwilkę wszystko jest ok.
2. Podczas parkowania, ruchach kierą, piszczy i kierownica troszkę jakby chciała odbijać.
Przeczytałem chyba wszystkie wątki z tym związane. Zajrzałem i okazuje się że pasek jest na pewno za luźny, gdyż koło po którym porusza się pasek mogłem pokręcić ręką, jego stan nie jest zły na moje oko. No i jest tam chyba regulacja naciągu tego paska ale nie jestem pewien. Klucz chyba 13 zluzować i 19 naciągnąć, czy dobrze myślę? Druga sprawa płyn jest koloru żółtego, a wg was powinien być zielony albo czerwony, płyn jest czysty i jest go grubo ponad stan. Galaxy 98r. 1.9tdi
zmien pasek, ja dzisiaj miałem dokladnie taki sam objaw. zmieniłem pasek + śruba z regulacji. koszt bagatela 30zł
możesz podesłać linka jaki pasek kupiłeś? śrubę zmieniałeś zapewne bo się zjechała.
Witam, potrzebuje kupić maglownice używkę dobrą i najlepiej żeby od razu mi ją zamontowali , jestem w Koszalinie przez jakiś miesiąc , mogę dojechać tak do 150 km , aha orientuje się ktoś czy od nowych modeli SGA do starych pasuje magiel ? jak ktoś ma taką magiel czy ktoś znajomy to dajcie znać
Od nowszego do starszego modelu nie pasuje. Różnica jest w trzpieniu na który montuje się kolumnę kierowniczą.
szkoda , można by było trochę nowszą kupić , ale dzięki kolego andrew7800
Lepiej używanej nie montować, ja przekładnie regenerowałem jak kapało, poprzez szlif+nowe uszczelniacze, regeneracja i montaż w tym samym warsztacie na Podkarpaciu
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Przekierowanie