Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Opony zimowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
A propo poruszania sie aut w ruchu miedznarodowym konwencja wiedenska z 1968r pisze wyraznie:
Anhang 51
Technische Anforderungen an Kraftfahrzeuge und Anhänger

1. Unbeschadet des Artikels 3 Absatz 2 Buchstabe a und des Artikels 39 Absatz 1 kann jede Vertragspartei für Kraftfahrzeuge und Anhänger, die sie entsprechend ihren innerstaatlichen Rechtsvorschriften zulässt, Vorschriften erlassen, die die Bestimmungen dieses Anhangs ergänzen oder verschärfen. Jedes Fahrzeug im internationalen Verkehr muss den technischen Vorschriften genügen, die bei seiner ersten Inbetriebnahme in seinem Zulassungsland gelten.
http://www.admin.ch/ch/d/sr/0_741_10/app5.html
(tekst wytluszczony: kazdy pojazd w ruchu miedzynarodowym musi odpowiadac warunkom technicznym, jakie byly wazne w kraju rejestracji w chwili pierwszej rejestracji tego pojazdu)
Wszystkie europejskie kraje (a także większość państw na innych kontynentach) są sygnatariuszami stworzonej w 1968 roku Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym. Ten traktat opracowany dla ułatwienia międzynarodowego ruchu drogowego reguluje m.in. kwestie obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Z jego zapisów wynika, że policjant nie ma prawa ukarać mandatem obcokrajowca, którego pojazd wyposażony jest zgodnie z wymogami obowiązującymi w kraju zarejestrowania auta.

Co ważne, ratyfikowanie Konwencji Wiedeńskiej jest dobrowolne, ale gdy kraj zdecyduje się na taki krok, jej zapisy traktowane muszą być w sposób nadrzędny nad prawem lokalnym. Oznacza to więc, że karanie Polaków za brak wymaganego w Niemczech czy na Słowacji wyposażenia (ale również np. karanie przez polską drogówkę Niemców za brak obowiązkowej w Polsce gaśnicy) jest nielegalne.
(19-10-2013 17:01)bamber napisał(a): [ -> ]A ile Ty to tego świata zwiedziłeś że tak ci się u nas nie podoba, zawsze możesz wyemigrować i być nikim u kogoś. Piszesz jak by policja gdzie indziej ci jeszcze płaciła.

Więcej niż Ci się wydaje i nie zamierzam Ci się z tego tłumaczyć, jakbyś trochę poznał inne kraje UE i ich przepisy to byś mógł sobie porównać to i owo z Polskimi "przepisami". A jeżeli chodzi o tą gadaninę w tym wątku to Admin powinien już dawno wyciągnąć odpowiednie. Pozdrawiam
(19-10-2013 17:55)lukaszm8404 napisał(a): [ -> ]A propo poruszania sie aut w ruchu miedznarodowym konwencja wiedenska z 1968r pisze wyraznie:
Anhang 51
Technische Anforderungen an Kraftfahrzeuge und Anhänger

1. Unbeschadet des Artikels 3 Absatz 2 Buchstabe a und des Artikels 39 Absatz 1 kann jede Vertragspartei für Kraftfahrzeuge und Anhänger, die sie entsprechend ihren innerstaatlichen Rechtsvorschriften zulässt, Vorschriften erlassen, die die Bestimmungen dieses Anhangs ergänzen oder verschärfen. Jedes Fahrzeug im internationalen Verkehr muss den technischen Vorschriften genügen, die bei seiner ersten Inbetriebnahme in seinem Zulassungsland gelten.
http://www.admin.ch/ch/d/sr/0_741_10/app5.html
(tekst wytluszczony: kazdy pojazd w ruchu miedzynarodowym musi odpowiadac warunkom technicznym, jakie byly wazne w kraju rejestracji w chwili pierwszej rejestracji tego pojazdu)
Wszystkie europejskie kraje (a także większość państw na innych kontynentach) są sygnatariuszami stworzonej w 1968 roku Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym. Ten traktat opracowany dla ułatwienia międzynarodowego ruchu drogowego reguluje m.in. kwestie obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Z jego zapisów wynika, że policjant nie ma prawa ukarać mandatem obcokrajowca, którego pojazd wyposażony jest zgodnie z wymogami obowiązującymi w kraju zarejestrowania auta.

Co ważne, ratyfikowanie Konwencji Wiedeńskiej jest dobrowolne, ale gdy kraj zdecyduje się na taki krok, jej zapisy traktowane muszą być w sposób nadrzędny nad prawem lokalnym. Oznacza to więc, że karanie Polaków za brak wymaganego w Niemczech czy na Słowacji wyposażenia (ale również np. karanie przez polską drogówkę Niemców za brak obowiązkowej w Polsce gaśnicy) jest nielegalne.

powim tyle, przepisy przepisami nie wiem jak tam w innych krajach skandynwi ale w Dani policja kierowcy niespełniającego przepisów (Duńskich) i tak sie każdemu dobierze do [automat-usunięto wulgaryzm], tu kierowca ma gówno do gadania. Nie wierzycie poczytajcie, lub popytajcie kto miał doczynienia z tym krajem.
owszem ale po to sa trybunaly miedzynarodowe by dochodzic wlasnych racji. Troche w tym racji jest ze jak w Austri czy Szwajcarii wymagane sa dwa trójkąty to chyba lepiej za 20 zl kupic ten trójkat i jadac do tych krajow jednak miec dwa niz pozniej miec problemy. Mimo to prawnie my jako podróżujący nie mamay obowiazku posiadac tych wszystkich gadzetó jak apteczki dwie gasnice, dwa trójkaty, kamizelke pomaranczowa i kamizelke zieloną.
Policja obca moze nas karac za bezposrednie stwarzania zagrozenia na drodze czyli np nadmierna predkosc czy oslepianie tych z przeciwka.
moze wrócmy do tematu jakie opony na zimę proponujecie jakiej firmy ja mam 215 65 r16 uniroyal troche za wysokie ale pobujam tej zimy jeszcze
(18-10-2013 22:34)jaro211 napisał(a): [ -> ]
(18-10-2013 19:29)G.T. napisał(a): [ -> ]tak czytam te posty z ostatnich 2 stron i powiem tyle. Mialem w astrze poszerzane stalowki 7,5 i 8 cali, na to naciagniete 185/45/15, na bank astra cabrio nie miala takiej rozmiarowki. I co ? podczas kontroli w dojczlandii nawet nikt o to nie zapytal. Moim zdaniem to co jest na klapce to sobie mozna w buty wsadzic. Zyjemy w Polsce i takie przepisy nas obowiązują. Nie mieszkamy w niemczech gdzie w briefie jest wpisany rozmiar opon stosowany w danym samochodzie. Niemcy KAŻDĄ modyfikację muszą mieć po TUVie, a w polsce liczy sie zdanie pana na SKP i tyle. Więc jeżeli diagnosta klepnie to nawet mozna sobie koła z PNa TRucka wsadzić jak ktoś da rade.

no i sam sobie odpowiadasz dlaczego wolisz opla byle [automat-usunięto wulgaryzm] wsadzisz i jedziesz

powiem po naszymu. HAMUJ BO WDUPISZ. Nie rozpedzaj sie z takimi opiniami. Czytając Twoją wypowiedz można się zastanawiac nad tym co TY sobą reprezentujesz. Może zaraz mi powiesz, ze mam Seata a nie VW i mam sobie stąd pójść ?
Panowie skończcie te bicie piany bo to nie ma sensu.Każdy ma prawo do swojego zdania i postępowania według swojego rozumu Big Grin.Ja powiem tylko tyle że nikomu tego nie życzę aby miał wypadek i problemy z odszkodowaniem kiedy zostanie stwierdzone że opony nie są odpowiednie.Potem zostaje płacz i zgrzytanie zębów.Koniec OTWink.Ja mam zimowe BFgoodrich 215/60/16 97 h i jestem bardzo zadowolony
Dokładnie... temat o oponach zimowych a wy tu o " dupie marynie ( totalny off top ) "... " zróbcie " osobny temat o przepisach w UE i nie tylko... z pewnością byłoby lepiej... łatwiej
(24-10-2013 20:14)empoli71 napisał(a): [ -> ]zimowe BFgoodrich 215/60/16 97 h

powiedz kolego jak Ci się sprawują te oponki?? Bo ja jestem z tej firmy mega zadowolony
Panowie miał ktoś kontakt z Pirelli Sotozero 195 65 R15? dzisiaj kupiłem okazjonalnie komplet 4 opon z 2011 r i jestem ciekawy jak to z nimi jest?
A ja mam pytanie z innej beczki: Czy wszedł już obowiązek używania opon zimowych od 1.11 do 30.03 czy ciągle to tylko plany?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Przekierowanie