Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Opony zimowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Cos wam powiem pany. Słuchy juz kiedys mnie doszly ze niemce tam ostro patrza na opony, nosnosci itp. Z racji iz kuzyn wceszniej smigał duzo autem prywatnym. ( alhambra) to go podpytalem jak to jest z tymi oponami. Mowie do neigo nasmigales z pol banki kilometrów po tej Europie to mi tu raportuj jak to jest. Co mnie zdziwiło że wlasnie mi mówil ze kontroli, mandatów to mial dość sporo i nigdy nikt sie nie czepial co do opon.
Mial ktoś styczność z policja DE lub innych narodowości odnosnie opon?
Aktualnie kuzyn smiga w firmie "Swedtrans" i nadal jezdzi autami z ludzmi głownie do Szwecji ale nie tylko bo DE tez objeżdza czesto. Teraz to auta juz nieco wieksze i zazwyczja sa to merce 9-cio osobowe. Tam to pewnie ma juz opony odpowiednie ale w sumie to nie pytalem.
(03-01-2013 14:14)wesol napisał(a): [ -> ]Mial ktoś styczność z policja DE lub innych narodowości odnosnie opon?

Miał - kuzyniak od którego odkupiłem auto. Oczywiście jako że dbał o auto i swoje bezpieczeństwo miał opony zgodnie z dedykacją / nośnością / indeksem prędkości więc niemieckie pany policjanty nie miały się do czego doczepić.
tak ale czy sie czepiaja policjany tam w DE czy raczej nie bo jak ja tą spiewke walnąlem kuzynowi z tymi oponami to patrzal na mnie jak na wariata a oczy jak 5 zł miał.
Oczewiscie jakbym mieszkał w DE i tam musialbym przechodzic ichnie przeglady to ja rozumiem ale tak to co oni maja do mojego auta?? Jesli moej prawo zezwala mi na przyciemnienie szyby to oni nie maja prawa mi tego kwestionować. Ja mam sie dostosowac do ich prawa pod wzgledem predkosci i przepisów. Nie ma prawa by mnei zmusić do np posiadania dwóch trójkątów jak jade do Austrii czy Szwajcarii. Przeglad przechodze w PL a nie u nich.
Austria i Czechy tam patrzyli na opony i sprawdzali czy jest wszystko OK
wesol - niemce mają swoje prawo i jak nie poruszasz się autem które spełnia ich wymogi techniczne to masz z automatu problemy, a do takich problemów może się zaliczać właśnie posiadanie opon niezgodnych z zaleceniem producenta. Przegląd możesz robić w PL, ale poruszając się po drogach innego kraju musisz mieć auto zgodne z przepisami technicznymi kraju po którym się poruszasz.

Przykład. U nas apteczka nie jest wymagana, za to jest wymagana gaśnica. W niemcowni dokładnie odwrotnie.
Witam kupiłem takie oponki http://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-h...16-94-v-xl
tylko zastanawiam się jakim ciśnieniem je pompować na pusto i na komplet pasażerów.
W instrukcji przy rozmiarze 205/55/16 C 94Q jest 3.1 przód i 2.8 tył a przy pełnym obciązeniu 3.2 i 3.4.
No to jak wiesz to po co się pytasz? Smile
nie ma prawa takiego by polski policjant wystawil mandat niemcowi za brak gasnicy. Bylo o tym kiedys glosno ze nawet do trybunału sie ludzi odwolywali. Pamietam jak z tymi apteczkami bylo i kamizelkami to niemce niby nam wlepiali nadaty a polscy policjanci niemcom. Taki swego rodzaju odwet. nie maja prawa tyle ze my jako goscie tam raczj enie chcemy miec problemów z nimi a tymbardziej nie chcemy przenocowac unich na dołku jak sie bedziemy stawiali. JEsli bedziesz umial dobrze zagadac to napewno im to wytlumaczysz. Prawo jest prawem. Nie moga sie przyczpeic do samego auta. moga sie doczepic do samego stylu jazdy itp. Moga np wlepic mandat niemcowi jak bedzi ejechal bez swiatel ael nie moga mu nic zrobic jak bedzie mial cos nie tak z autem np przyciemnione szyby. Nie sa w stanie podważać przepisów panujacych tam unich bo tak jak oni nie podlegaja nam tak my nie podlegamy im.
A jest prawo które nakazuje polskiemu policjantowi wystawić mandat niemieckiemu kierowcy za przekroczenie prędkości mimo, że w niemcowni nie ma ograniczeń prędkości ( nie wszędzie oczywiście ). Jest. Tak samo jest w sytuacji o jakiej piszesz. Niemiec nie ma gaśnicy w PL = mandat. Polak nie ma apteczki w DE = mandat. Nikt nie podważa przepisów innego kraju, tylko respektuje przepisy kraju gdzie zostaje dokonana kontrola. Tyle.

Spróbuj niemieckiemu policmajstrowi wytłumaczyć, że nie masz apteczki bo w PL nie jest ona wymagana Smile
REVANTES no własnie nie wiem bo w instrukcji jest taki sam rozmiar i index nośności.Różni się tylko dopiskiem C a ja mam XL i chciałem się dowiedzieć czy mam pompować tak jak w instrukcji.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Przekierowanie