Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Opony zimowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Przeczysz sam sobie najpierw musi spełniać potem piszesz że nie,czytać nie muszę 16 lat na ulicy przerobiłem jak tak już dogłębnie drążyć. Pojazd w danym kraju dopuszczony do ruchu poprzez badanie techniczne np po modyfikacjach nie podlega takim przepisom w innym kraju, chyba że stwarza bezpośrednie zagrożenie w ruchu bądź niszczy np nawierzchnię.
Gdzie napisałem że nie musi spełniać?
post 164 Idea
Chyba masz dziś zły dzień, bo ja tu sprzeczności nie widzę.

sharan2004 i niech mi ktoś jeszcze napisze, ze auto nie musi spełniać przepisów / warunków technicznych kraju po którym się porusza Smile
Ja mówie jak jest w Danii a jak jest w innych krajach UE to nie wiem.
(18-10-2013 23:50)raventes napisał(a): [ -> ]Chyba masz dziś zły dzień, bo ja tu sprzeczności nie widzę.

sharan2004 i niech mi ktoś jeszcze napisze, ze auto nie musi spełniać przepisów / warunków technicznych kraju po którym się porusza Smile
nie musi tak do konca. Jesli oczewisie bedziesz mial jakies duze rozbieżnosci w aucie nie wiem no czerwone swiatla przednie czy inne to chyba moga sie doczepic ale nie znam kraju w ktorym takie cos wystepuje. Napewno mozna po polsce sobie smigac autkiem pryzwiezionym na czas wakacyjny np z USA bo tam sobie mieszkama tu pryzjechalem/przyplynąłem sobie na dwa miesiace. Nie ma prawa mi nic zrobic policjant ze mam pokrecone swiatla kierunków bo w usa tam takie obowiazuje. Natomiast mam obowiazem np swiatla mijania zrobic tak zeby byly asymetryczne czy jak ktos zajezdza z UK do nas to musi tez przestawic swiatla tak by swiecily w druga strone. Nie moze nas oslepiac. CO inneog tymczasowa jazda po drodze w obcym kraju a co innego przerejestrowanie auta z innego kraju- spelnienie warunków rejestracji.
(19-10-2013 07:34)wesol napisał(a): [ -> ]CO inneog tymczasowa jazda po drodze w obcym kraju a co innego przerejestrowanie auta z innego kraju- spelnienie warunków rejestracji.

To oczywiste. Ale jeśli np w jakimś kraju obowiązuje jazda na oponach zimowych, a ktoś pojedzie na letnich to w czasie kontroli będzie mieć poważne kłopoty.

(19-10-2013 07:34)wesol napisał(a): [ -> ]Natomiast mam obowiazem np swiatla mijania zrobic tak zeby byly asymetryczne czy jak ktos zajezdza z UK do nas to musi tez przestawic swiatla tak by swiecily w druga strone. Nie moze nas oslepiac.

Czyli inaczej - pojazd musi spełniać przepisy / wymogi techniczne mające wpływ na bezpieczeństwo kraju po którym się porusza.
Jadąc do innego kraju musimy mieć to czego wymagają (kamizelki, gaśnice itp.) Ich nie interesuje że auto jest z Polski, Chin czy Finlandii. Nie ma to mandat i nie ma dyskusji. A propos dyskusji to się off topic zrobił już.
(19-10-2013 07:34)wesol napisał(a): [ -> ]
(18-10-2013 23:50)raventes napisał(a): [ -> ]Chyba masz dziś zły dzień, bo ja tu sprzeczności nie widzę.

sharan2004 i niech mi ktoś jeszcze napisze, ze auto nie musi spełniać przepisów / warunków technicznych kraju po którym się porusza Smile
Napewno mozna po polsce sobie smigac autkiem pryzwiezionym na czas wakacyjny np z USA bo tam sobie mieszkama tu erejestrowanie auta

Bo w Polsce jest brud smród kiła każdy robi co chce, a policja potrafi tylko kase ściągać z ludzi
A ile Ty to tego świata zwiedziłeś że tak ci się u nas nie podoba, zawsze możesz wyemigrować i być nikim u kogoś. Piszesz jak by policja gdzie indziej ci jeszcze płaciła.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Przekierowanie