Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Opony zimowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
xl i C to to samo. W zasadzie troszke mnie dziwią te cisnienie jakie podajesz bo ja mam duzo nizsze a przeciez waga aut nie jest jakaś inna.

Co do przepisów to tak jak mowilem co innego przepisy zewnetrzne a co innego wewnetrzne. Jedno sie tyczy przewinienia kierowcy a drugie auta. Nie mozna tego nie rozróżniać.
Zawsze winny jest kierowca. Przecież auto samo się nie naprawi jak ma usterkę / nie przekroczy prędkości lub nie zaopatrzy się w trójkąt / gaśnicę / apteczkę itp itd.
ale za auto odpowiada wlasciciel. JEsli czego snie ma na wyposazeniu lub jest niesprawne to dowdzik powinien poleciec. Od tego ze nie mam opon z literka "C" po mandacie przeciez mi sie nie wzmocnią co nie??
Tak jak wspomnialem dla swietego spokoju trzeba by sobie zmienic DMC na mniejsza o 150 kg i bylby spokój. W sumie to z tego co wiem to w DE brane jest faktyczn eobciazenie auta i np przyczepki a nie jak unas to ile jest wpisane w papierach. Wiec zawsze mozna sie posilkowac tym ze jade na pusto itp.
Przecież o tym właśnie piszę od kilkunastu dobrych postów. Nie masz sprawnego / spełniającego wymogi techniczne auta to postaw je w garażu i się na nie patrz, a nie wyjeżdżaj na drogę.
Dodam swoje 5gr.
Sam szukam opon i z tego co słyszałem w sklepach, co widziałem na konfiguratorach oraz co mi mówili "spece" od opon.
To do naszych Sharanów jest zimówka 195/60/16C
C = Opona do "busów" z tego co słyszałem różni się od XL, ma inna budowa i jest "twardsza" itd.
XL - opona wzmacniana i jest to taki kompromis pomiędzy oponą zwykłą a "C" ponieważ jest wyższy komfort jazdy(miększa guma) a jest ona wzmocniona ( nie podwinie się itd, co do tej masy auta jest ważne ).
Dodatkowo jak szukam opon to interesuje mnie coś takiego jak:
Continental TS810 / 830 / 850
GoodYear UG8
Michelin Alpin A4
Jednak w rozmiarze 195/60/R16C nie ma tych opon - ponieważ nie są to opony dedykowane do busów ( w przeciwieństwie do np: Continental VancoWinter 2 )
Natomiast słyszałem że odpowiednikiem dla tej opony będzie 205/55/R16 XL - i w tym rozmiarze już są takie oponki
Ale do Sharana są dedykowane ( przynajmniej w moim przypadku ) 205/55/16 C, albo 215/55/16 XL. Innej opcji nie ma.
z tymdedykowanym to tak jak z jazdą z przepisowa predkoscią. Nikt tego nie stosuje. Nie ma chyba osoby w Polsce co to jezdzi przpeisowo zawsze. Nawet mój ojciec dostal kiedys mandat za predkość i jak moja mamuśka poszla z ojcem na komisariat to tak ich tam pojechała rowno ze szkoda gadać. Zwlaszcza ze kiedys dawno, dawno temu tam pracowała wiec tych starszej daty zna. Smialem sie wtedy ze złapali unas w Goleniowie najwiekszego zamulacza jelsi chodzi o jazde autem. Ojciec jezdzi naprawde spokojnie.
Jakieś 2 tygodnie temu zakupiłem dwie zimówki GoodYear UG8 205/55/R16 XL
Muszę przyznać że opona jak na razie sprawdza się idealnie na zarówno mokrym, suchym jak i śniegu czy też błocie pośniegowym. Opłacało się dać trochę więcej i kupić coś "lepszego".
Jak kupowałem opony, miałem do wyboru jeszcze o półkę niższe Klebery - tylko że opinie o tych oponach(Zimowych!) jakie czytałem w większości wyglądały: Dobre opony na suchym, ale na mokrym i na śniegu już gorzej - ale ocena 4+ na 6...
z tym dedykowaniem to jest tak jak ktoś nie stosuje się i wie lepiej to szuka rozwiązania może w takim razie jak dobrze pokombinujecie wsadzcić felgi od 126p zawsze będzie taniej a też auto będzie jeździć. Angry
Znów wracamy do kotleta proponuje już go nie odgrzewać.
Witam
Mam dylemat mam zimówki na jakiś felgach stalowych 16' ale mam zajefajne alusy i sprawa jest taka ,że jade do holandii do roboty i w grudniu dopiero bede wracał i jestem zmuszony jechac na zimówkach. Chciałem założyc zimówki na te alusy ale tam są opony 235/40 R18'.
Zimówki musze kupic i nie wiem jakie wyjscie byłoby najlepsze. Moze darowac sobie te alusy i schowac do piwnicy ale znowu autko by fajnie wyglądało więc troche szkoda.Jak byście zrobili?
Nie mam z tym wogóle doswiadczenia stad moje pytanie?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Przekierowanie