Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Ile pali TDI ? spalanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, posiadam VW SHARAN z 1997 roku, silnik 1,9 TDI 90KM. Pali w mieście koło 8l oleju napędowego, a w trasie koło 7l. Zastanawiam się czy wasze pala mniej więcej tyle samo ?? Pozdrawiam forumowiczów.
mi pali tak najmniej jak mi sie udało uzyskać to śr. 5,2 l/100km na autostradzie ustawioną prędkością na tempomacie 135km/h, teraz zimom mi tak pali w mieście nawet 12l/100km miedzy innymi dlatego że mam ciężką nogę i automat. A latem no to 8 9 l/100km.
1,9 TDI 130koni Automat.
wychodzi na to że wszystkie palą podobnie chociaż Daro spala więcej Smile ale pewnie przez automat i jakby nie było 20 kucyków więcej ma Smile ale mi średnio pali też koło 7
jeszcze swojego nie sprawdzałem zbiornikiem - ale w/g kompa pali średni ok. 9.3 w mieście - nie mam cięzkiej nogi ale PSJ tez nie uprawiam - biegi zmieniam w zakresie 2000-2500 w zależności od ciepłoty silniczka (turbinki)

mysle ze to realne spalanie

moje poprzednie Golf MK IV brało tak ok. 8.5 ale krótkie odcinki
latem ok. 7,2-7.5

najdłuższa trasa to było 150 km - komp pokazał 6.0 przy prędkosciach do 90-120 km/h ale walniety termostat był i niedogrzewał - temp w granicach 65 stopni i oponki 215 szerokości swoje robią
zrobiłem po mieście jakieś 500 km - raczej krótkie odcinki - auto nie zawsze złapie temperaturke - komputer pokazuje średnie zużycie - 9 literków
No to jak na miasto to całkiem całkiem Smile ja mam z 97 i ostatnio zalałem pod korek Smile przejechałem równiutkie 1000km cykl mieszany średnio jakieś 50/50 i wyszło mi spalanie jakieś 6,5 l Smile
no tak też se mysle że to niezły wynik - raczej mało prawdopodobne wydaje mi sie spalanie w cyklu miejskim na poziomie 7 l i i mniej - może gdy sie dużo jeździ i silnik cały czas temperaturke trzyma
Nie no w cyklu miejskim raczej 7l to fantazja przy tej wadze. Mi przy samym cyklu miejskim spala tak 8 - 8,5 l.
tak naprawde to będe wiedział jak potankuje pod korek ale na razie to mi finanse nie pozwoliły na taki test
No komputer podobno troszkę zawyża spalanie więc najlepiej sprawdzić starą dobrą metodą Smile
WITAM...
no tak benzyna idzie w górę... niby wyjdą dobrze na tym posiadacze LPG.... ale mniejsza z tym ja mam DISELKA Wink

testowałem swojego 6-cio krotnie.... lałem po 15 litrów...jeździłem tydzień po mieście i w trasę... tankowałem od kontrolki do kontrolki (tak jakoś się składało że czujnik kazał mi tankować a byłem tuż przy CPN Wink )... na tych 15 l przejeżdżałem po 200km...

czyli spalanie 7,5 l. cykl mieszany...

nie posiadam możliwości sprawdzenia komputerem, ale właśnie przymierzam się do jego montażu ( tzn komp jest, kwestia podłączenia kabelków)
poruszę to w innym wątku z fotkami Smile

POZDRAWIAM
Przekierowanie