Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Pukać już pukałem miedzianką a żeby nawiercić to chyba maskę trzeba będzie zdjąć.
(25-05-2013 12:43)tacini napisał(a): [ -> ]Pukać już pukałem miedzianką a żeby nawiercić to chyba maskę trzeba będzie zdjąć.

wyjmij całe ramie z silniczkiem 2 lub 3 śrubki a ściągaj ściągaczem ( nawet własnej roboty) nie pukaj ja przez pukanie musiałem skrócić śrubę.
Big Grin
Tak przy okazji.
Jak daleko od słupków zawracają przednie wycieraczki.
U mnie jest to ponad 10cm. Trochę szkoda nie wytartego pola widzenia.
Wycieraczki chodzą poprawnie - oprócz tego.
chyba nie wiem o co chdzi koledze "fotograf123" ,moim zdaniem żeby cokolwiek zacząć robić trzeba zdjąć ramiona.
Na oko wycieraczka kierowcy między piórem a słupkiem (siedząc w środku) na górze 2cm na dole 5cm,wycieraczka pasażera góra 4cm dół 7cm, wycieraczki osiągają pion.
(25-05-2013 15:17)tacini napisał(a): [ -> ]chyba nie wiem o co chdzi koledze "fotograf123" ,moim zdaniem żeby cokolwiek zacząć robić trzeba zdjąć ramiona.
Nie wiem ile cm,ale wycieraczki osiągają pion,są równoległe do słupków.

tak poszedłem dalej sory chcesz zdjąć ramiona ...

Ja lekko podważyłem śrubokrętem tzn ( włożyłem w szczelinę pomiędzy ramieniem i króćcem i przekręciłem śrubokręt i wyskoczyło).

top co nbapisałem tyczy się dalszej roboty ....Big Grin
Odgrzewam temat bo i mnie dopadł problem z wycieraczkami. U mnie przestały działać, nie zwolniły, nie skakały tylko rano działało a za 3 godziny już nie. Więc sprawdzałem błędy vagiem i nic nie pokazało. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie całe. Co dziwne nie działa spryskiwacz szyby a próba jego uruchomienia załącza wycieraczkę z tyłu..... Potem do czego doszedłem to w momencie przełączenia manetki wycieraczek na najszybszy tryb i delikatnie podciągnięcie jej do góry(pomiędzy spryskaniem szyby) na spryskiwacz, zaczynają działać na najszybszych obrotach. Więc mechanizm jest ok nie zapieczony, ale dla formalności rozebrałem wszystko i sprawdziłem. Sprawdziłem też krańcówkę od maski i jest ok. Podmieniałem manetki bo została mi stara bez komputera i dalej to samo. Macie jakieś pomysły co to może być???? Elektryk coś mi wspomniał o jakimś module na silniku wycieraczek ale sam nie wiem.....
Mam takie małe pytanie,poprzedni właściciel mojego auta zmieniał przełącznik od wycieraczek i jest założony inny i nie wiem jaki tam on powinien być może ktoś wie jak to poznać jaki przełącznik powinien być założony,pytam dlatego że mam z tyłu wycieraczkę a przełącznik niema funkcji jej włączania.
zrób fotkę tego przełącznika
tylną wycieraczkę włącza się poprze popchnięcie dzwigni wycieraczek do przodu w kierunku deski rozdzielczej
to wiem ale u mnie się tego nie da niema takie funkcji
jum wygląda właśnie o tak http://static1.money.pl/i/moto/czesci/1/...b6ca470582
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Przekierowanie