Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Może mechanizm jest zapieczony. Mi kiedyś w passacie wycieraczki nie ruszyły. Okazało się, że korozja osi ramion wycieraczek zablokowała jedno na tyle, że nie mogłem nawet tego ręcznie (po zdemontowaniu) obrócić.
mechanizm ok lekko lata
do 3 razy sztuka, kupiłem 3 silniczki i dopiero 3 był sprawny Wink temat uważam za zamknięty Wink
Pozdrawiam
Witam. Chciałbym zapytać o problem z wycieraczkami przednimi i tylną. Wycieraczki przednie załączają się samoczynnie z chwilą włączenia wstecznego biegu, natomiast tylna wycieraczka ( w trybie pracy przerywanej ) pracuje cały czas. Nie można ich wyłączyć. Znalazłem jakieś informacje w archiwum, że może być to usterka przekaźnika wycieraczek. Jeśli tak, to gdzie jest zlokalizowany ten przekaźnik i jakie ma oznaczenie. Dodam, że rozłączałem wtyczki od wyłącznika przy kierownicy, ale wycieraczki po załączeniu wstecznego w dalszym ciągu samoczynnie się włączały. Tylną wycieraczkę musiałem zdemontować, żeby nie zniszczyć szyby, no ale tak na dłuższą metę to nie da się jeździć.
A sprawdzałeś kablotekę w prawej przelotce do pokrywy bagażnika? Big Grin Jak znam życie to masz połamane i poskręcane do kupy kable
Słuchajcie, czy u was wycieraczka przednia lewa od kierowcy nie dochodzi do końca szyby, zostawiając przy tym brudny kawałek?

W sumie dziwne dlaczego zrezygnowali z wycieraczek jak miał stary Sharan czyli w dwie różne strony?
Witam wszystkich . Mam problem , otóż od dłuższego czasu nie wiem jak rozwiązać sprawę z wycieraczkami . Wycieraczki działają tylko na ostatnim czyli na najwyższym biegu , jak działają na najwyższym i przerzucę na przed ostatni bieg to chodzą wolniej ale tylko zamykają się . Z góry dodam , że tylne wycieraczki działają i spryskiwacze.. Sprawdzałem bezpiecznik od wycieraczek i jest dobry. Czytałem na forum , że odpowiada za to przekaźnik o numerze 53 . Sprawdzałem styki w przełączniku wycieraczek i jest dobrze, tam smar był lecz wytarłem go , myśląc , ze coś to da .. Nie wiem jak rozwiązać problem. Z góry dziękuje i Pozdrawiam.
to raczej powinno być w ogólno technicznym a nie Silnik Diesla a poza tym wystarczy poszukać bo tematów na ten temat jest z 10
np. http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...ycieraczek
Jak wycieraczka stoi w pionie ? Tak - zostaje pasek brudnego . Nie można dojechać z wycieraczką do końca bo by obijały się o odrzutnik wody (plastikowa listwa ). Dlaczego są tylko współbieżne Huh Bo produkcję samochodów przejęli księgowiAngry. Wycieraczki przeciwbieżne to dwa silniczki , synchronizacja itp . Ponoć były zawodne . Chociaż mi w touraniku nigdy nie zawiodły . Echh....wyglądały ciekawiej .
Dochodzi też czujnik deszczu,
teraz jest za lusterkiem i nie wygląda to źle,
przy przeciwbieżnych za lusterko nie sięgają i czujnik musi myć dużo niżej.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Przekierowanie