Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
To skoro dpf usuniety to po co egr nowy jak mozna go bylo w programie paroma kliknieciami tez wyciac. Przynajmniej kase za egr bys zaoszczedzil.
Bo wszystkie błędy, którymi sypał wskazywały na EGR i rzeczywiście był uszkodzony. Nie było żadnego błędu z DPF. Ale niedługo po wymianie problem powrócił i podjąłem decyzję, żeby rozciąć DPF-a i dopiero wtedy okazało się, że w środku jest stopiony. Z racji tego, że auto jest zarejestrowane w Wiedniu nie miałem pojęcia, czy nie będzie problemu z przeglądem i bałem się go usuwać. Obdzwoniłem kilku polskich mechaników, którzy tu pracują ale żaden nie wypowiedział się konkretnie i dopiero w firmie, która robi chipy itp. powiedzieli, że nie będzie problemu po wycince. Gdybym wiedział od początku, że winny jest DPF i że nie będzie problemu na przeglądzie, to nie leciałbym niepotrzebnie w koszta z EGR-em, proste.
No tak. Czasem tak bywa ze wychodzi wszystko stopniowo. W sumie nawet majac juz nowy egr mozna bylo sie pokusic o go wylaczenie by kiedys w przyszlosci problemow po raz drugi nie robil.
Wyłączenie egr w aucie z dpf nie jest dobrym pomysłem.
Mowisz to bo prowadzisz dzialalnosc tuningujesz auta i masz w tej materii spore doswiadczenie?
Nie , ale tak twierdzą fachowcy , którzy się tym zajmują zawodowo, gdy pytałem o to podczas tuningu mojego auta. W poprzednich autach (octavia II 2.0TDI oraz master 120dci) w których nie było fabrycznie dpf, Ali przymykał egr na 50% , w sharanie odradzał mi ten zabieg ze względu na dpf, nie dopytywałem o szczegóły. Za to system AdBlue już mnie nie będzie stresować unieruchomieniem silnika
To wszystko wina Tuska hehe Big Grin Nie no żartuje. Wydaje mi się, że najlepiej mieszkać nad morzem - bryza rozwiewa smog na Rosję i przez to mniej ludzi tam choruje Big Grin Kraków to bardzo stare miasto. Zamiast inwestować w centralne ogrzewanie, to u nich ponad połowa mieszkań ma stare piece...
Witam
W Gdansku nie jest lepiej jesli chodzi o truciecieli , wiaterek robi swoje , ale jak jest inwersja to tak jak w Krakowie
ale fakt ze tu najczysciej jak sie policzy caly rok bo Krakow wyczerpal limit na ten rok w lutym.

w kazdym razie teraz samochodzik na parkingu a je wsiadam na rowerek Smile
(26-03-2017 00:11)lukasiasty napisał(a): [ -> ]Za to system AdBlue już mnie nie będzie stresować unieruchomieniem silnika

co to znaczy ? wyłączyłeś elektronicznie AD Blue? i co, z EGR ,dpf w porządku ?

u mnie 2 tys km po wymianie EGR, znów się ad Blue włączyło i odlicza w dół, ciekawe jest to ze w trasie 2x 450 km potrafiło się parę razy zapalić i zgasnąć ( przy jeździe ok 20 min, obroty ok 2500). w ASO powiedzieli że do wymiany czujnik NOX, ale może to coś innego ?
Tylko podłączenie pod komputer, rozwiąże wątpliwości.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie